Forum

Poradniki do pobrania

Proteza - amputacja na poziomie Choparta

Więcej
2016/04/01 06:48 #1 przez Ponon
Ponon odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Można normalnie chodzić,pracować funkcjonować.Jestem tego żywym przykładem :) Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/04 23:12 #2 przez BasiaAdasia
BasiaAdasia odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Dzięki serdeczne za odpowiedź!
Wiadomość o tym, że można sprawnie funkcjonować z tym poziomem ucięcia nogi bardzo cieszy :)
Pozdrawiam!
Basia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/04 15:18 #3 przez petr
petr odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Cześć
Mam amputację lewej stopy na poziomie Choparta. Z taką amputacją da się chodzić bez protezy po domu, a nawet poza domem ale mocno się wtedy utyka. Samochód z manualną skrzynia biegów prowadzę bez problemu. Chodzenie w protezie nie jest samo w sobie bolesne ale bywają powikłania np. otarcia, nagniotki; wysoko zabudowana proteza z epoksydu jest szczelna, w lecie skóra rozmiękcza się od potu jak po długiej kąpieli. Niższa proteza, typu sandałowego nie daje dobrego "odbicia" poza tym, ściskając nogę w kostce - upośledza krążenie. No i pozostaje kwestia znalezienia dobrego protetyka, ja jeszcze nie znalazłem, a kilku mogę odradzić. Protetycy często mówią, że Chopart jest trudny do oprotezowania, proponują pacjentowi wykonanie protezy "najlepiej jak potrafią" ale bez gwarancji powodzenia, ryzyko finansowe jest po stronie pacjenta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/03 21:03 #4 przez Kostek
Kostek odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Witaj !
Miałem zmiażdżoną stopę i lekarze również zastanawiali się nad poziomem amputacji. Skończyło się na amputacji właśnie na poziomie stawu Choparta.
Powiem tak, proteza do najładniejszych nie należy. Ale samo funkcjonowanie po takiej amputacji nie jest trudne.
Jestem dwa lata po amputacji, funkcjonuję normalnie jak przed wypadkiem, Nie kuleję, bólu też nie odczuwam.
Samochód da się prowadzić ale mi osobiście jeździ się nie wygodnie więc prowadzę jedynie samochody z automatyczną skrzynią biegów, w razie potrzeby manuala też poprowadzę ;)
W długich spodniach nic nie widać, ludzie którzy mnie nie znają nie wiedzą, że mam małe braki ;)
Latem chodząc w krótkich spodenkach nigdy nikt nie wpadł, że może to być proteza, więc jest dobrze :)

Pozdrawiam, B.K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/02 22:55 #5 przez BasiaAdasia
BasiaAdasia odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Rozumiem, dziękuję serdecznie za wszystko!
Pozdrawiamy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/02/27 08:59 #6 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Proteza - amputacja na poziomie Choparta
Witaj
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytania (czy chodzenie w tego typu protezie nie sprawia bólu, czy można w niej jeździć samochodem, czy mocno się kuleje, itp) wszystko to sprawa indywidualna tzn. stan kikuta, predyspozycje, ogólne zaangażowanie itd. itp.
Na pewno z punktu protetyka patrząc na tego typu amputację mogę zaznaczyć:
- kikut najbardziej wydolnościowy, brak skrócenia długości mięśni (poczytaj jakie są plusy i minusy w rubryce poziomy amputacji kończyny dolnej)
- możliwość chodzenia bez protezy opierając się na szczycie kikuta (w ogromnej większości) np. w nocy do toalety nie potrzeba zakładać protezy
- kłopotliwa wysokość do zaprotezowania tj. mocno ograniczona ilość stóp protezowych, w większości niemożność zastosowania gotowego leja komfortowego tj. silikon,żel
Na forum podobny temat był już kilkakrotnie poruszany, proszę w opcji szukaj wpisać "Chopart" wyskoczy kilkanaście wpisów.
W razie pytań, wątpliwości proszę pisać
Pozdrowienia dla was

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.183 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art