Forum

Poradniki do pobrania

Prawo jazdy a amputacja

Więcej
2017/04/26 06:37 #1 przez renatarozowska
renatarozowska odpowiedział w temacie: Prawo jazdy a amputacja
Wiem z doświadczenia że lekarz niestety nie ma takich uprawnień. :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/18 12:13 #2 przez fajny39
fajny39 odpowiedział w temacie: Prawo jazdy a amputacja
witam cie bartus
myślę że ortopeda nie, lekarz który ma uprawnienia do wystawiania zaświadczeń o uzyskaniu uprawnień Ja ma wpis w prawo jazdach postać kodu cyfrowego że mogę jeździć samochodem przystosowanym do mojej niepełnosprawności- amputacja koniczyn dolnych, co do oprzyrządowania trudno mi kogoś konkretnego polecić u mnie instalowała firma EFEKTOR 10 lat temu RGH 2(ręczny gaz hamulec) manetka blisko pod kierownicą zasada działania:
ciągniemy do góry-dodawanie gazu , pchamy na dół-hamujemy dla mnie osobiści użytkowanie bardzo wygodne i bez problemowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/11 18:52 #3 przez bartus2203
bartus2203 stworzył temat: Prawo jazdy a amputacja
Bardzo proszę o opinie. W ubiegłym roku straciłem dwie nogi na wysokości podudzia. Obecnie jestem na etapie protezowania ostatecznego. Zastanawia mnie fakt co z moim prawem jazdy. Posiadam kat. B. Jednak nie wyobrażam sobie bym mógł zrezygnować już na zawsze z jazdy samochodem. Zapewne jazda z manualną skrzynią nie wchodzi w grę, natomiast myślę że jazda automatem jest do opanowania. Moje wątpliwości dotyczą jak to wygląda z prawnego punktu widzenia. Z tego co wiem powinienem zrobić badania zaczynając od lekarza ortopedy jednak spotkałem sie już z opiniami że lepiej sie nie przyznawać. W moim przypadku jest to o tyle trudne że i tam mam już ograniczenie na wzrok więc predzej czy pozniej bede wymieniał dokument. Druga sprawa dotyczy systemów do samochodów które umożliwiają sterowanie ręką hamulcem i gazem. Kto decyduje o montażu takiego systemu w samochodzie? No i jeżeli ktoś ma doświadczenie to jakie systemy sterowania sa najlepsze, np produkcji czeskiej Mero3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.383 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art