Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2019/08/30 06:23 #19 przez BartoszM
BartoszM odpowiedział w temacie: amputacja palcó
To chyba jakieś fatum - mój motocykl (a raczej ja sam z pomocą głupoty) też mnie tak załatwił niecałe 3 tyg temu. Ucięło mi pół paliczka kciuka. Na moją propozycję przyszycia na SORze dostałem komunikat "Paaanie to by trzeba na naczyniową jechać, nie ma czasu" i wyrzucili moją końcówkę do kosza, tyle ją widziałem. Jak sobie radzisz ze zmianą opatrunku, żeby nie odklejał się razem z raną/strupem? Już coraz mniej mi się sączy, ale mimo to ciągle gdzieś przywrze, a mam w ranie takie miejsce gdzie jest to nadzwyczaj bolesne. W ogóle nie za fajnie goi się taka rana, no ale lekarz nie widzi nic niepokojącego, więc pozostaje czekać na zagojenie. Co do blizn - w kwestii tych po amputacji nie mam żadnego doswiadczenia, w przypadku innych blizn moja żona wspominała coś o mikrodermabrazji, jednak czy na takie blizny to działa i można stosować - nie mam pojęcia. Z chęcią przeczytam coś na ten temat wyskrobane przez ludzi mądrzejszych ode mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/08/14 13:09 #20 przez figer
figer odpowiedział w temacie: amputacja palcó
Cześć,
Miesiąc z okładem temu obciąłem sobie paliczek kciuka i palca wskazującego prawej ręki i część opuszka palca środkowego. Amputacji dokonał łańcuch i zębatka w motocyklu - więc przyszycie nie wchodziło w rachubę.
Trauma przez pierwszy tydzień.
Ostatnio szukałem coś na temat blizn - jak znalazłem wypowiedzi "mam blinę na dekolcie po wyprysku - już rok staram się ją usunąć, bo nie mogę chodzić w bluzkach z głębokim dekoltem" to mnie to rozwaliło.
Do brzegu - co stosowaliście na minimalizację blizn na obciętych kończynach?
Jeszcze jestem na etapie strupów, ale mam parcie na normalne funkcjonowanie i nie chcę straszyć otoczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/06/24 06:50 #21 przez Pawel
Pawel odpowiedział w temacie: amputacja palcó
Witam tak to jest normalne. Musi minąć więcej czasu zeby wszystko wróciło do normy .pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/06/23 16:43 #22 przez Dawid1984
Dawid1984 odpowiedział w temacie: amputacja palców
Witam serdecznie czy normalne jest, że 25 dni po amputacji paliczków w palcu wskazującym i srodkowym występuje opuchlizna na stawach? Nie moge zginac uszkodzonych palców i czuje delikatne kłucie. Z gor dziekuje za odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/05/31 11:02 #23 przez Pawel
Pawel odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam jestem po rekonstrukcji palca kciuka odbudowa około 1 cm.Moge pomóc udzielając informacji (kinika doktor cena).podam @: 230219900@wp.pl.pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/01 11:22 #24 przez przemek
przemek odpowiedział w temacie: amputacja palców
Minęło już kilka dni ....oswajam się powoli z palcem :)nie miałem jakiegoś wielkiego problemu z tym że go nie ma.Większy problem dla mnie to, to że chyba nie zaufam człowiekowi który mnie tak urządził ....a pracuję z nim na co dzień .
Teraz mam wrażenie że jest cały (zawinięty w bandażu) tylko jakby lekko przecięty,czuję mrowienie na końcu,to chyba dobry znak.Jestem ciekaw jak długo to potrwa zanim odzyskam sprawność i lekarz dopuści mnie do pracy.Z tego co widzę po podejściu lekarza to chyba szybko heh.Mam jeszcze pytanie : w miejscu szwów zrobił się paskudny strup, pani mówiła że po paru dniach mam zacząć moczyć w wodzie z szarym mydłem żeby odpuścił strup do dnia ściągnięcia szwów .Przemywam octaniseptem jednak po dłuższym takim zabiegu zaczyna sączyć się krew.Nie wiem co z tym zrobić ,myć dalej czy odpuścić smarować jakaś maścią ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.369 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art