Forum

Poradniki do pobrania

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Więcej
2013/04/09 10:44 #1 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
5 lat pracy jest bariera nie do pokonania gdy sie zasuwa cały cas na czarno lub umowę zlecenie. pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/09 09:59 #2 przez ula8200
ula8200 odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
No Piotrze nie masz racji. Lekarz orzecznik ZUS, po zbadaniu pacjenta i przejrzeniu przebiegu leczenia i rehabilitacji, może uznać Cię za częściowo niezdolnego do pracy. Wtedy również przysługuje renta, pod warunkiem, że masz wypracowany staż pracy, odpowiedni do wieku. Niezależnie od ZUS możesz, a nawet powinieneś złożyć wniosek do Miejskiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności, gdzie zostanie przyznane Ci Orzeczenie o Stopniu Niepelnosprawności i jakiś tam stopień np. znaczny. Ale myślę, że takowy już posiadasz, ponieważ postanowiłeś zatrudnić się w ZPCHrze. Jak sam nie złożysz odpowiednich papierów do Zus, to się nie dowiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/28 07:59 #3 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
teraz jest inaczej , można mieć 100 lat przepracowanych , a jak orzecznik nie stwierdzi całkowitej niezdolności do pracy to renty nie masz...u mnie stwierdzili że do pracy sie nadaję :)) no i dobrze bo od siedzenia w domu to już mnie szlag trafia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/27 21:01 #4 przez suchydry
suchydry odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
apropo renty zusowskiej to dostałem ją za przepracowane lata , z tego co pamiętam to otrzymanie renty jest zależne od kilku wariantów przede wszystkim wiek gra tu duzą rolę np ja nie mając jeszcze 30 lat musiałem udokumentować 4 lata pracy , osoby po 30-stce chyba muszą mieć 5 lat przepracowanych , od ostatniego zatrudnienia nie może minąć więcej niż 18 miesięcy , wojsko też się liczy . To chyba wszystko
PS-Odwołanie już wysłałem teraz czekam na efekty ale pewnie najwcześniej za parę dni się cokolwiek dowiem :-P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/22 07:12 #5 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
Najlepiej idź wcześniej do ZUS i spytaj w informacji, wszystko Ci powiedzą. ZUS się zmienił, teraz w informacji bardzo uprzejmie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/21 18:50 #6 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
złoże wcześniej , tylko nie wiem czy nie będą chcieli od ręki świadectw pracy , bo ja swoich to muszę poszukać :)), na skutek wredności mojej matki jak się kiedys wyprowadzałem , to matka w złości zniszczyla moje dokumenty których nie zdążylem zabrac :( teraz latac po archiwach , bo 2 firmy już nie istnieją , nie wiem jak wojsko , ale się liczy chyba ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.192 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art