Forum

Poradniki do pobrania

Wniosek na protezę

Więcej
2013/05/16 14:16 #1 przez krucznka
krucznka odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
O sorry wysłałam podwójnie.A jeszcze do Piotr 33 - o pachówkach mam wolne ręce,nawet nie wiesz ile można wtedy zrobić w kuchni czy przed lustrem.

kruczanka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 14:14 #2 przez krucznka
krucznka odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
Do niedawna też nie wyobrażałam sobie życia bez protezy,ba jak była uszkodzona nie wychodziłam z domu.Z kul korzystałam tylko we własnych 4 ścianach.Ale zmieniła to końcówka ciąży.po prostu kikut nie mieścił się w leju protezy.Pozostały więc kule i to pachówki bo miałam za słabe ramiona do łokciówek.Wprawdzie już po kwartale od porodu kikut odzyskał dawną sprawność ale ja przestałam się wstydzić kul i tego ,że jestem amputantką.Svietic masz rację - o kulach mogę wyjść w każdej kreacji.Nie muszę jej dopasowywać do buta na odpowiednim obcasie itd...mój małżonek to akceptuje,a to,że inni są zaskoczeni mało mnie interesuje.Niektóre otyłe młode mamy powinny bardziej szokować niż mama bez nogi.Owszem z protezy nadal korzystam ale nie jestem jej niewolnicą.Nie przeszkadza mi też to,że nie jest kosmetycznie doskonała.Więcej - ponieważ firma w której pracuję obiecuje mi refundację nowej za rok ,postawię na funkcjonalność i zero kosmetyki.Dzięki temu będę wreszcie mogła biegać.A do eleganckich kreacji pozostają stylowe drewniane pachówki sprzed wojny w wiśniowym drewnie.Oczywiście zostały poddane renowacji.I jeszcze jedno na protezie(tylko lekko utykam)nikt nie ustąpi mi miejsca ,nie pomoże.Gdy jestem o kulach zwsze mogę liczyć na pomoc jakiegoś dżentelmena,a czasami nawet dwóch.Nie powiem,całkiem sympatyczne.Dawniej gdy tankowałam paliwo na stacji bywało,że usłyszałam to i owo o blondynkach.Gdy tylko stanę przy dystrybutorze o kulach wiem ,że w zasadzie mogę już isć do kasy.

kruczanka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 14:13 #3 przez krucznka
krucznka odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
Do niedawna też nie wyobrażałam sobie życia bez protezy,ba jak była uszkodzona nie wychodziłam z domu.Z kul korzystałam tylko we własnych 4 ścianach.Ale zmieniła to końcówka ciąży.po prostu kikut nie mieścił się w leju protezy.Pozostały więc kule i to pachówki bo miałam za słabe ramiona do łokciówek.Wprawdzie już po kwartale od porodu kikut odzyskał dawną sprawność ale ja przestałam się wstydzić kul i tego ,że jestem amputantką.Svietic masz rację - o kulach mogę wyjść w każdej kreacji.Nie muszę jej dopasowywać do buta na odpowiednim obcasie itd...mój małżonek to akceptuje,a to,że inni są zaskoczeni mało mnie interesuje.Niektóre otyłe młode mamy powinny bardziej szokować niż mama bez nogi.Owszem z protezy nadal korzystam ale nie jestem jej niewolnicą.Nie przeszkadza mi też to,że nie jest kosmetycznie doskonała.Więcej - ponieważ firma w której pracuję obiecuje mi refundację nowej za rok ,postawię na funkcjonalność i zero kosmetyki.Dzięki temu będę wreszcie mogła biegać.A do eleganckich kreacji pozostają stylowe drewniane pachówki sprzed wojny w wiśniowym drewnie.Oczywiście zostały poddane renowacji.I jeszcze jedno na protezie(tylko lekko utykam)nikt nie ustąpi mi miejsca ,nie pomoże.Gdy jestem o kulach zwsze mogę liczyć na pomoc jakiegoś dżentelmena,a czasami nawet dwóch.Nie powiem,całkiem sympatyczne.Dawniej gdy tankowałam paliwo na stacji bywało,że usłyszałam to i owo o blondynkach.Gdy tylko stanę przy dystrybutorze o kulach wiem ,że w zasadzie mogę już isć do kasy.

kruczanka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • svietic
  • svietic Avatar
2013/05/13 05:55 #4 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: kule
Ależ ja nie zniechęcam. Nawet uważam, że każdy powinien mieć jak najlepszą protezę. Chciałam tylko pokazać, że nie należy się dziwić, jeśli to komuś nie pasuje i używa kul, czy na przykład skacze sobie na jednej nodze.
Dla mnie chodzenie na kulach cały dzień nie jest żadnym problemem, a za największy swój wyczyn uważam przejście wąwozu Samaria na Krecie. 17 km. Zajęło mi to ponad 8 godzin ( fakt, że było to już parę lat temu, ale prawda )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/12 09:30 #5 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
Ależ niech Pani nie zniechęca ludzi do zaprotezowania. Może sobie Pani chodzić o kulach, ale ja wolę chodzić w protezie. O kulach wielu rzeczy nie da się zrobić, a jeśli już się da to o wiele w dłuższym czasie. Przede wszystkim to duży dyskomfort w chodzeniu o kulach. Nie wiem czy dałaby Pani radę chodzić przez cały dzień o kulach, bo w protezie się da, i w protezie nikt przynajmniej nie patrzy na mnie ze współczuciem i dzieci nie pokazują palcem mówiąc- Mamo patrz ten pan jest bez nogi. W protezie czuję się bardziej komfortowo, nawet jeśli nieraz chodzenie sprawia ból to i tak jest to lepsze niż chodzenie o kulach. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/11 14:41 #6 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
no jeśli chodzi o pieniądze to musze sie zgodzic , za tyle to samochód można kupic ,moze i kiedyś były takie prymitywne te protezy ze lepiej było ich wogóle nie miec , ale i teraz nie jest aż taki skok techniki...w porównaniu z innymi dziedzinami , np.elektronika , motoryzacja..itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.198 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art