Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2012/04/02 15:45 #103 przez mantra
mantra odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
dziękuje. mam jeszcze 2 pytania :
-gdzie powinnam się ubiegać o odszkodowanie i kiedy? jestem nadal uczniem (ostatnia klasa liceum), jestem ubezpieczona w szkole.
- jak długo się goi taka rana? czy to normalne ze czuje takie mrowienie i delikatny ból? myślałam ze to będzie bardzo bolało, a nie muszę brać nawet leków przeciwbólowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/30 19:07 #104 przez Mariusz_7a
Mariusz_7a odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Cześć Joanno, ja straciłam palca gdy miałam 20 lat czyli byłam prawie w Twoim wieku. Też spotykałam się z chłopakiem i też miałam takie obawy jak Ty i powiem Ci jedno jeżeli się naprawdę kochacie i jesteście sobie przeznaczeni to brak palca w niczym Twojemu chłopakowi nie będzie przeszkadzać. Ja nawet z moim chłopakiem, pomimo że go kochałam, to zerwałam parę tygodni po amputacji palca ponieważ bardzo dużo osób mówiło że jest On ze mną tylko z litości, pomimo że zawsze mi powtarzał że jest ze mną bo mnie kocha a nie z litości. Ale że nie dał mi się tak łatwo spławić to w końcu wróciliśmy do siebie. Teraz jesteśmy szczęśliwym małżeństwem i mamy dwóch wspaniałych synów. A co do ludzi to jest różnie jedni się gapią i głupio komentują a drudzy w ogóle nie zwracają uwagi. Trzeba się z tym nauczyć żyć. I próbować się cieszyć z tego co się ma.
Głowa do góry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/30 17:39 #105 przez lidi
lidi odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Joanko jako młoda dziewczyna straciłam nogę i to nie odstraszyło ode mnie ludzi. Odejdą głupcy a mądrzy pozostaną. Ty na tym zyskasz.
Nie mając nogi poznałam zdrowego faceta, któremu jako jego żona urodziłam dzieci. Pracowałam wiele lat w zawodzie, który sobe wybrałam.

Pomyśl teraz nad naszą sytuacją i wyciągnij wnioski.

Jeszcze jedno. To czy ludzie będą Ciebie lubili nie zależy od twojej sprawności. W dużej mierze zależy jak Ty się będziesz do innych odnosiła, od Twego otwarcia na drugiego człowieka, od postawy życiowej, od uśmiechu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/30 13:07 #106 przez mantra
mantra odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
cześć, nazywam się Joanna, dwa dni temu straciłam 1/3 palca serdecznego od lewej reki. momentami godzę się z tym co się stało a po chwili zaczynam płakać, możne za dużo o tym myślę. najbardziej przejmuje się tym jak ja będę wyglądać, w końcu jestem dziewczyna. czy ludzie nie będą się "brzydzić" i odsuwać? jestem tuz przed matura to nie martwię się o znajomych ze szkoły bo pewnie do końca kwietnia będę chodzić z opatrunkiem to nawet nie zauważa. dużo myślałam o tym czy znajdę jakaś prace, myślałam głownie o pracy w sklepie odzieżowym ale teraz już nie wiem czy gdziekolwiek będą chcieli mnie przyjąć. Drugim problemem jest to ze boje się reakcji mojego chłopaka, jak na razie mnie bardzo wspiera i mówi abym nie przejmowała się tak tym. ale czy nie mówi tego z litości? bo chyba takie coś powinno facetów odrzucać, w szczególności jak w takiej sytuacji jest dziewczyna. boje się ze przez to ze nie mam części palca mnie zostawi. w końcu kto by chciał dziewczynę z takim defektem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/25 11:16 #107 przez Anka-bhp
Anka-bhp odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam, Roberto, obowiązek sporządzenia raportu powypadkowego jest po stronie pracodawcy, faktycznie ma na to 14 dni. Może zrobić to poźniej jeśli ma konkretne powody, np. poszkodowany nie mógł wcześniej udzielić informacji o wypadku. Jeśli zrobią to poźniej to i tak nie szkodzi to Tobie. Pensję powinieneś dostać 100%, gdyż jest to nieobecność spowodowana wypadkiem w pracy. Jeśli chodzi o odszkodowania, co niestety tak dokładnie nie wiem. Jeśli jesteś gdzieś ubezpieczony to dostaniesz z ubezpieczalni kasę oraz możesz ubiegać się o odszkodowanie z ZUSu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/23 14:03 #108 przez roberto17
roberto17 odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam;D dwa tygodnie temu na godzine przed fajrantrm obciolem sobie maly palec u lewej reki pila motorowa... na poczatku chyba bylem w szoku bo czułem tylko lekkie mrowienie no ale jak spojrzalem na reke to doszlo do mnie co sie stalo no i troche zaczelo bolec. szefowa zawiozla mnie do szpitala, gdzie odrazu mi powiedzieli ze to sie nie nadaje do przyszycia i trzeba amputowac... no jak trzeba to trzeba, lekarzem nie jestem wiec co sie bede sprzeczal, na dodatek nawet mi zrobili zdjecia calej reki no wiec chyba szans na przyszycie nie bylo, zreszta paluch majtal sie na 2 milimetrowym kawalku skory... dostalem zwolnienie na 6 tygodni, wczoraj bylem na zdjeciu szwow, najbardziej mnie denerwowalo jak lekarz mowil "no ladnie" "slicznie sie goi" aj ładnie by bylo jak by sie goiul caly a nie tylko kilkumilimetrowy kikutek no ale zawsze moglo byc gorzej. jakos sie juz z tym pogodzilem i moze nawet wroce do tej samej pracy, jesli tylko bede dal rade. mam tylko kilka pytan ktore mi nie daja spokoju;p jestem ubezpieczony na stawke minimalna a wypadek zdarzyl sie w pracy. Czytalem ze spisanie protokolu powypadkowego nalezy do obowiazkow pracodawcy, no a ja jestem na zwolnieniu i nie wiem czy mam sie do niego zglosic teraz czy po zakonczeniu leczenia. szef mowil ze po zakonczeniu leczenia, no ale na innym forum bylo ze do 14 dni... a ja sie w tym wszystkim gubie;p prosty chlopak ze mnie;d nie chce zeby pozniej byly jakies nieprzyjemnosci;d aj i pozostaje jeszcze kwestia odszkodowania... bo skoro mi sie nalezy to czemu nie walczyc o swoje. i tak sie zastanawiam ile bym dostal... moze ktos sie orietuje;d na karcie mam wpisane amputacja palca na wysokosci polowy 1 paliczka i dwa szwy na 4 palcu... no i czy dostane wyplate na ten miesiac co teraz jestem na zwolnieniu, czy prosic jeszcze lekarza o przedluzenie zwolnienia na rechabilitacje czy juz nie walic glupa i jak wszystko bedzie ok po tych 6 tygodniach to normalnie wracac do roboty... a wlasnie dlugo sie takie cos w pelni goi? i czy normalne jest takie dziwne mrowienie i ze mi ta koncowke tak jakby ciagnie do srodka:( bo lekarz mowil ze normalne ale nie wiem czy mo wierzyc;p jesli ktos moze mi odpowiedziec na jakies pytanie to bardzo dziekuje;p i przepraszam za bledy;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.226 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art