Poradniki do pobrania

amputacja palców

Więcej
2010/01/05 19:25 #181 przez Mariusz_7a
Mariusz_7a odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam, dziękuję za podpowiedzi :-D , na pewno będę się dowiadywiać co i jak. Największe teraz tylko mam obawy o koszt takiej protezy czy będzie mnie na nią stać? :-/
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/05 17:34 #182 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Kosmetyczne protezy palcow robione sa z silikonu na zamowienie indywidualne.

O ile wiem, wiekszosc technikow ortopedycznych robi to.

Trwalosc takiej protezy jak na zdjeciach z ponizszego linku to ok. 2 lata.

www.orthotop.ch/2_spezialist/21_prothetik/211_finger.htm

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/05 12:19 #183 przez agat
agat odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
CZEŚĆ
Nie wiem czy wam podpowiem, ale ostatnio jak byłam u swojego protetyka to przypadkiem była tam dziewczyna bez dwóch palców u dłoni i przymierzała protezę aby zatuszować przepraszam za wyrażenie ten defekt nie widziałam jak to wygląda ale ona była zadowolona adres to Orto Partner Czerwonak koło Poznania może oni coś podpowiedzą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/01/05 10:31 #184 przez Mariusz_7a
Mariusz_7a odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam,
Mam naimię Renata w wieku 20 lat miałam wypadek samochodowy w którym zmiażdźyło mi palca wskazującego u lewej ręki,efektem tego była amputacja prawie całego palca :cry: .Moje życie stało się koszmarem,20 -sto latka bez palca. Życie dopiero się dla mnie zaczynało!!.Na początku starałam w miarę normalnie żyć,ale niestety ludzie dają w kość(zero tolerancjii).Efektem kpin, głupich uwag zaczęłam zakrywać dłoń,co w cale nie jest łatwe gdyż ciężko posługiwać się tylko jedną ręką.Mijają lata, teraz mam 32 lata a ja dalej nie moge zakceptować faktu że nie mam palca i również nie mogę patrzeć na swoją dłoń a jeszcze dochodzą te bule kikuta(koszmar).Szukałam prawie wszędzie czegoś co chodźby trochę zatuszowałoby ubytek, ale nic :cry: .Byłam w Szczecinie, w Trzebnicy jedynie co mi zaproponowano to żebym amputowała resztkę tego palca co mi został, wtedy jak lekarz stwierdził; kikut nie będzie się tak rzucał w oczy.Szukam dalej gdyż moim największym mażeniem jest znów żyć "normalnie",w lato wyjść w sukieńce bez kieszeni,nie czymać nic w ręcę.Jężeli ktoś coś znajdzie proszę dać znać.Buziaki dla wszystkich co przechodzą to samo co ja. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/12/30 17:57 #185 przez merlin
merlin odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam!
Dziewczyny rozumiem co piszecie, i jak to boli, poniewaz sama stracilam jako dziecko kawałek palca u lewej ręki. Nawet nie pamietam wypadku, bylam malym dzieckiem. Jestem juz po 30 stce...i w sumie przyzwyczailam się do tego jak jest, ale dla innych...to nie jest normalne..to odbiera mi pewność siebie. Szukam ostatnio w internecie protez kosmetycznych, czegos co pozwoli zatuszować ten defekt..i marnie to widze. Marzy mi się ręka, która ma wszystie palce tak jak nalezy...i że nie ukrywam tego przed ludźmi. Jesli komus udało się coś wyszukac (moze ktos juz cos takiego zakupił) prosze o podpowiedź..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/05/09 15:16 #186 przez cinnabon
cinnabon odpowiedział w temacie: Re: amputacja palców
Witam!
Mam prawie 24 lata i jako dziecko mialam wypadek w wyniku ktorego stracilam pol palca srodkowego prawej dloni.
Wypadku nie pamietam, ale niestety doskonale pamietam jak dzieci w szkole smialy sie ze mnie, jak modlilam sie aby moj paluszek odrosł, w koncu cuda sie zdarzaja, prawda?.. :oops: :-/
Dojrzalam do momentu w moim zyciu, gdy zdecydowalam sie na zakup protezy.. mam nadzieje, ze sie uda (bylam juz raz w SOLu w Lodzi i powiedziano mi, ze "nic sie nie da z tym zrobic" :-( )
Wierze jednak, ze sie da..
Dziewczyny zgadzam sie z tym, ze pocieszenie w stylu "inni maja gorzej" jest kiepskie. Na mnie tez kompletnie nie dziala.
Postarajcie sie jednak myslec pozytywnie... czasu juz nie cofniemy..
trzymam kciuki za Wszystkich borykajacych sie z mniejszymi i wiekszymi problemami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.385 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art