Protezy kosmetyczne

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Uzupełnienia silikonowe ubytków części ciała stają się coraz bardziej poszukiwaną formą maskowania indywidualnych „niedoskonałości” wrodzonych bądź powstałych na skutek amputacji, oparzeń, deformacji wynikających z urazów mechanicznych czy przebiegu choroby itp.
Dzięki właściwościom silikonu, który powszechnie jest stosowany w medycynie, możemy odtworzyć prawie wszystkie części ludzkiego ciała tj. palce, dłoń lub jej część, rękę, stopę lub jej część, ucho, oko, części tkanek w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.
Protezy kosmetyczne mają za zadanie jak najwierniejsze odzwierciedlenie utraconej części ciała i zamaskowanie jej braku. Wykonuje się je na wzór zdrowych tkanek przeciwległej części ciała, np. proteza estetyczna amputowanego kciuka lewej dłoni powstaje na podstawie kształtu i kolorystyki zdrowego kciuka dłoni prawej. Technologia wykonania takiego zaopatrzenia, mówiąc w dużym uproszczeniu, polega na tym, że każdy element jest indywidualnie rzeźbiony, modelowany, a następnie kolorowany przez artystę plastyka.

Wykonanie protezy kosmeycznej rozpoczyna się od bardzo precyzyjnego określenia kolorystyki poszczególnych fragmentów wzorcowych tkanek za pomocą specjalistycznego urządzenia SPECTROMATCH. Urządzenie bezbłędnie odróżnia 3000 kolorów niezależnie od oświetlenia. Określona kolorystyka jest obiektywna i powtarzalna, co eliminuje możliwość powstania błędu oraz interpretacji.
Następnie silikon, który będzie użyty do wykonania protezy jest barwiony na odcienie wskazane przez SPECTROMATCH. W odróżnieniu od ręcznej metody malowania wyłącznie powierzchni wykonanej protezy, proces ten umożliwia nakładanie różnych odcieni silikonu tak, aby stworzyć wrażenie półprzezroczystości i maksymalnie zbliżyć wygląd protezy do zdrowej tkanki ludzkiej. Wykonane w ten sposób protezy wyglądają niezwykle naturalnie. Realistycznie odtwarzane są wszystkie szczegóły jak żyłki, pieprzyki, paznokcie, a nawet owłosienia. Jeśli jest taka potrzeba, istnieje możliwość naniesienia tatuażu.

Wewnętrzna część protezy kosmetycznej dopasowywana jest do kształtu ubytku podczas procesu pobierania miary, który odbywa się w certyfikowanych zakładach ortopedycznych. Podczas spotkania z protetykiem pobierane są odlewy części brakującej (kikut, część zdeformowana), oraz symetrycznej tkanki wzorcowej.

Więcej informacji tutaj

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art