Amputowani

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Modelka inna niż wszystkie - historia Aldony Plewińskiej


Wiele dziewcząt mogłoby jej pozazdrościć. Jest piękna i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Studiuje i robi karierę modelki - pierwsze kroki stawiała 3 lata temu,a dziś w wieku 21 lata ma na swoim koncie ponad 20 sesji zdjęciowych. Ma też wspaniałego faceta i kochającą mamę. Więc co z tego, że nie ma obu rąk i jednej nogi?

Czytaj dalej

Jasiek Mela: Poza horyzonty


Jasiek Mela - podróżnik, polarnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów. Jest także pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał wyczynu! Zdobył kolejno Kilimandżaro i Elbrus. Przebiegł nowojorski maraton. Niósł pochodnię z ogniem olimpijskim. Pokonał wiele innych większych i mniejszych biegów, wysokości i barier. Ale najważniejsze, że cały czas pokonuje z sukcesem ten swój własny życiowy maraton. A wszystko zaczęło się od pierwszej wyprawy w 2004 roku.

Czytaj dalej

Nick Vujicic - dzięki niemu miliony ludzi polubiło swoje życie


Kiedy ojciec zobaczył, że syn nie ma prawej ręki, musiał wyjść z porodówki. Kiedy wrócił, krzyknął do lekarza: "On nie ma prawej ręki". Na to lekarz: "Nie ma ani prawej ani lewej ręki, nie ma też nóg." Jednak Nick Vujicic zamiast umrzeć nauczył się jeździć na deskorolce, pisać na komputerze, myć zęby, pływać, podrywać dziewczyny.

Czytaj dalej

Żołnierz Alex Minsky stracił nogę w Afganistanie, dziś jest modelem


Alex Minsky, amerykański żołnierz, trzy lata temu w Afganistanie stracił nogę. Nie poddał się jednak i obecnie realizuje się jako model. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia.

Czytaj dalej

IMG 0373 a

 

 Kamil Misztal - krok do marzeń

 

 

Nazywam się Kamil Misztal. Jako małe dziecko uległem ciężkiemu poparzeniu w wyniku którego w wieku 18 lat amputowano mi prawe podudzie. Była to bardzo trudna decyzja, ale z perspektywy czasu, sądzę, że najlepsza. Po przebytej operacji nie poddałem się; postanowiłem spełnić swoje marzenie o chodzeniu. To właśnie wtedy narodził się pomysł na

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art