Forum

Poradniki do pobrania

protezy - wygląd - indywidualizacja

Więcej
2014/10/05 09:45 #7 przez magienta
magienta odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Chciałam podziękować za wszystkie odpowiedzi na forum, wszystkie wasze uwagi pomogły mi w trakcie rozwijania projektu. Dyplom obroniłam we wrześniu a cały dorobek mojej pracy prezentuję teraz.
Ogólny zarys i prezentacje tematu można obejrzeć tu
www.behance.net/gallery/20019162/Na-proteze

Całą pracę zamknęłam w formie licencji open source. Jest to swego rodzaju instrukcja działania. O tym jak od pomysłu przejść do gotowego produktu. Forma tego jest podyktowana moim pragnieniem by temat mógł funkcjonować i się rozwijać nie tylko prowadzony przeze mnie i nie tylko w Warszawie. Udostępniam zatem licencję open source, oznacza to, że projekt się rozwija, będzie się modyfikował a korzystać z niego może każdy. Dlatego jeśli ktokolwiek z was zdecyduję się przebyć tą ścieżkę będę niezmiernie wdzięczna za opisanie waszego procesu, wszelkich uwag odnośnie całości. Zależy mi na ciągłym udoskonalaniu całego projektu.
Odważnych zapraszam na :) :
naproteze.blogspot.com/
(dochodzą mnie słuchy, że na Mozilli są problemy z wyświetlaniem)

Pozdrawiam,
Magda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/13 20:46 - 2013/12/14 10:42 #8 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Natknąłem się na coś względnie w temacie:

www.endolite.de/products/carbon-beauty

Obudowy z włókna węglowego - działające nieco jak obudowa, a nieco jak protektor. W moich wcześniejszych sugestiach miałem właśnie coś takiego na myśli, tylko że z plastiku pokrytego nadrukiem :)

Pozdrawiam!
Ostatnia edycja: 2013/12/14 10:42 przez Comatusapiens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/27 07:04 #9 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
mam nadzieję że temat nie zginie z czasem z forum , to dość ciekawe ..tylko u mnie jak zawsze wazna jest ....cena....mnie by interesował wzór typu "biomechanika "czyli jakieś sprężyny , tloki ,połączone z mięśniami tak jak tatuaż miało by wyglądac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/26 22:06 #10 przez magienta
magienta odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Bardzo ciekawe uwagi odnośnie budowy, na pewno dużo mi pomogą.

Co do linków na koniec, Aimee Mullins podziwiam od lat. :), wystąpienie na TED jest zdecydowanie warte uwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/26 18:15 - 2013/11/27 13:17 #11 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Witam!

Jestem ostatnio trochę zajęty, więc wpadłem tylko podrzucić koncepcję:

Obudowa mogłaby być mocowana na dole na coś w rodzaju cybantu - do rurki piszczelowej, na górze, w zależności od kolana, wymagałby albo spersonalizowanych "łapek", rzepów.

Łatwiej zrobić taką obudowę na protezę z kolanem jednoosiowym - najlepiej małym, - można wtedy wkoponować boczne zawiasy w obudowę, ewentualnie zrobić to co robi się przy obudowach wieloosiowych - zostawić pustą przestrzeń lub taką zakładkę jak na zbrojach rycerskich - tylko że najlepiej, żeby przy zgięciu 90 stopni w kolanie taka zakładka płynnie wkomponowywała się w zewnętrzny obrys protezy.

Co do samej kwestii artystycznej - plastikowy odlew goleni, ale gładki, a na nim różne wydrukowane naklejki - od symetrycznych secesyjnych spiral po nadruk imitujący nieco podrzewiałe płyty - ala obudowa zbudowana z okrętowych nitowanych płyt pancernych, z dużą liczbą nitów. Jeśli kolano jest ładne, można wyeksponować przez "pęknięcia" w owych płytach jego elementy - np tłoczysko cylindra hydraulicznego, zawiasy itp. Ewentualnie, o ile istaniłby dostęp do plotera laserowego, w warstwie plastiku około 3 mm możnaby było powycinać te secesyjne wzorki - tak żeby nadać obuowie lekkość i wrażenie ażurowości - jednocześnie w odpowiednich miejscach trzeba by było na cybanty zamocować na rurkach protezy krążki dystansujące - zapewniające trwałe podparcie dla obudowy i możliwość przeniesienia punktowo działających sił.

Uwaga na siły działające na kolano np przy uklęknięciu - można pomyśleć o inkorporacji motocyklowego ochraniacza w tym miejscu.

Tak jeszcze pomyślałem o innych nadrukach - np żartobliwie imitujących pofałdowane nogawki i fragmenty butów z kewlarowymi wkładkami - imitującymi, wraz z namalowaną "fakturą" elementy faktycznych strojów motocyklowych wraz z emblematami różnych marek :D - można by było nawet zastosować efekt rozmazania kierunkowego żeby zaimitować wrażenie dużej prędkości :D.

Różne naklejki - w sensietakie jak stosuje się celem nałożenia fototapety na maskę samochodu - do wyboru do koloru :)

Albo np. - nadruk chromowanych żeber otaczających prężące się pod nimi mięśnie z włókna węglowego - udając futurystyczną łydkę ;) - coś bardzo luźno zainspirowane plecami takiego jegomościa: static3.wikia.nocookie.net/__cb201104051.../Crynet_nanosuit.jpg tylko żeby metale były bardziej "chromowane" i kańciaste a mięśnie ponapinane ;) Tak, żeby z tych ponaprężanych muskułów moc dosłownie wyciekała :evil: ;)

A już tak całkowicie popuszczając wodzę fantazji- miłym akcentem do powyższej konstrukcji mogłyby być narysowane- "przezroczyste" żyły transportujące niebieski (może nawet fluoryzujący) płyn lub żeby mięśnie z włókna węglowego były nieco zroszone niebieskim potem, gdzieniegdzie gromadzącym się w zagłębieniach w formie stróżek ;)



Jeśli projektowana by była proteza uda - warto pomyśleć o kształtce nakładanej na lej udowy - tak, żeby obudowa stanowiła jedność. .

O, ta pani dysponuje dość ciekawymi nogami ;) :
www.ted.com/talks/aimee_mullins_prosthetic_aesthetics.html
mixingreality.com/wp-content/uploads/201...500x_mullinslegs.jpg

Przepraszam za zdawkowość, ale mam bardzo mało czasu a nie chciałbym żeby ten temat całkowicie zamarł :)

Pozdrawiam!
Ostatnia edycja: 2013/11/27 13:17 przez Comatusapiens.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/25 22:31 #12 przez magienta
magienta odpowiedział w temacie: protezy - wygląd - indywidualizacja
Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi do tej pory. Znalazłam sporo słusznych uwag.
Kwestie finansową zauważyłam już na samym starcie w tym temacie. Dlatego szukam też rozsądnych odpowiedzi projektowych. Całość jest próbą, eksperymentem który mam nadzieję zakończy się niewydumanym tworem, ale czymś co ma rację bytu.
Tak więc jeszcze raz dzięki i z chęcią usłyszę więcej. Pozytywnych i negatywnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.310 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art