Po upływie tak długiego czasu od amputacji i przy użytkowaniu protezy 16 godzin dziennie jak najbardziej można robić lej definitywny. Przeciwskazaniem byłyby nieustanne zmiany obwodowe (kikut cały czas zmienia się w sposób zauważalny) . W takiej sytuacji NADAL MOŻNA TAKI LEJ DEFINITYWNY WYKONAĆ ale dobrze byłoby wiedzieć skąd się te zmiany obwodowe biorą.
Materiał z którego lej jest wykonany ( o ile nie jest to żywica epoksydowa - musi być akryl !) nie ma tu większego znaczenia. Istotne jest aby w leju protezowym były odpowiednie wzmocnienia w konkretnych miejscach (najczęściej są one wykonywane właśnie z włókna węglowego) i aby był komfortowy i dobrze dopasowany.
jeżeli chodzi o lej to akurat czy to będzie z żywicy czy z włókna węglowego to nie ma znaczenia to nie będzie twój ostatni lej tylko kolejny włókno węglowe też będzie zalane żywicom jeżeli chodzi o koszty to z włókna węglowego wychodzi drożej jest troszkę lżejszy ale to zależy gdzie się robi bo czasem niektórzy robią z włókna węglowego a ciężar jak przy leju ze zwykłego włókna szklanego znaczenie jeszcze ma czy to będzie lej robione na leju silikonowym czy żelowym może to będzie jeszcze lej podciśnieniowy może zwykły na to pytanie ciężko odpowiedzieć jeżeli nie wiadomo o co chodzi to o to ile poszczególny lej będzie kosztował a lej nie będzie jak to niektórzy mówią do końca życia wszystko zależy od zmian obwodowych kikuta jeżeli kikut schudnie to lej będzie trzeba robić od nowa a to kolejny wydatek , wszystko zależy od twojego trybu życia co robisz ,czy jakąś ciężką prace wykonujesz czy uprawiasz jakiś sport to wszystko ma znaczenie
Czy po upływie 1 roku i 2 tygodni od amputacji mozna decydowac się na lej ostateczny, czy jeszcze czekac i wykonac lej tymczasowy? Kikut ładnie zagojony, czuc miesnie, przyzwyczajony do pracy. Czy w "codziennosci" ma znaczenie czy lej z włokna weglowego czy z zywicy?