Forum

Poradniki do pobrania

Przesiadka z protezy tymczasowej na protezę stałą

Więcej
2016/04/15 18:47 #1 przez grzesiuk76
grzesiuk76 odpowiedział w temacie: Przesiadka z protezy tymczasowej na protezę stałą
Ja nie miałem problemów z funkcjonowaniem z protezą tymczasową, a tym bardziej z ostateczną. Niepewność była przed pierwszą amputacją, po amputacji już tak bardzo chciałem chodzić, że nie było mowy o narzekaniu. Teraz jestem po drugiej amputacji , prawa noga poniżej kolana, lewa nad stawem skokowym. Pierwszy zabieg miałem w 2012 roku, drugi w 2013. Po drugiej amputacji poruszałem się (skakałem) o kulach na jednej protezie. Dwie protezy mam wykonane w Otto Bock w Krakowie na Tynieckiej. Rewelacyjni ludzie, mili, fachowi i dyspozycyjni (nie spotkałem się jak dotąd z odmową w sprawie konsultacji lub problemu z protezą) Teraz chodzę jak przed amputacjami, jeżdżę autem, jest dobrze:) Z czystym sumieniem mogę polecić Otto Bock w Krakowie!!!

Grzegorz Kopiniak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/18 10:48 #2 przez Kazimierz
Kazimierz stworzył temat: Przesiadka z protezy tymczasowej na protezę stałą
Ku pokrzepieniu - przesiadka z protezy tymczasowej na protezę stałą.
Ostatnio spotkałem chłopaka zaraz po amputacji w przychodni sam jestem 4 lata po amputacji (proteza podudziowa).
Początki nie były dla mnie tak trudne (jak sam myślałem) na protezie tymczasowej zacząłem szybko chodzić , kikut mi chudł i było całkiem nieźle. Ten młody (pewnie ze 20 lat) nie może sobie poradzić z całą sytuacją proteza tymczasow go przerasta.
Ja od początku byłem zmotywowany, że chcę chodzić, jeździć autem, że dam radę!
Tarfiłem też na fajnych i kompetentnych protetyków w Rzeszowie na Pana Marka i Pana Tomka z Rzeszowskich Zakładów ortopedycznych.
Miesiąc temu zrobiłem sobie protezę na a.samorząd : stopa DynaApt z lejkiem silikonowym Ossura i jestem bardzo zadowolony (proteza świetnie przylega)
Jeżdżę autem, chodzę na spacery, podróżuję.
Pamiętajcie, że początki bywają cięzkie,ale z czasem jest łatwiej!
A proteza stała to inna bajka!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.275 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art