Forum

Poradniki do pobrania

Proteza kosmetyczna stopy

Więcej
2017/11/06 09:56 #1 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Proteza kosmetyczna stopy
witam
jestem protetykiem , ja osobiście nie widzę stopy a reamputacja to ostateczność jakiś ten protetyk to troch słaby jest w doradzaniu żeby od razu amputować całe szczecie że nie do poziomu uda , dobrze by był żebyś wrzucił zdjęcie stopy można się bardziej odnieść , nie ważne jak stopa jest i jej brak zawsze to jest swoja kończona staw stokowy jest sprawny więc można czymś się podeprzeć można do buta włożyć samą wkładkę z włókna węglowego , możesz próbować założyć ortezę na opadająca stopę z włókna węglowego oczywiście nie ma to walorów estetycznych ale na pewno poprawi motorykę chodu
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/06 08:10 #2 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Proteza kosmetyczna stopy
Witam
Bardzo trudno wyrokować, co do opinii protetyka. Sugerowałabym jednak kolejne konsultacje, aby potwierdzić, że faktyczinie nic się nie da zrobić bądź też- być może ktoś będzie miał pomysł co poza reamutacją można jeszcze zrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/03 20:14 #3 przez Piotr153
Piotr153 odpowiedział w temacie: Proteza kosmetyczna stopy
Dziś rozmawiałem z protetykiem, oglądał zdjęcia mojej stopy i stwierdził, że proteza w moim wypadku będzie tylko ładnym dodatkiem ale niestety nie będzie pełnić żadnej funkcji ponieważ nie ma pkt odbicia, a także przeszczepy skóry są bardzo niewdzięczne w trakcie protezowania. Zaproponował amputacje na podudziu. Ktoś może się do tego odnieść lub podzielić doświadczeniami jesli ma podobne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/03 12:27 #4 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Proteza kosmetyczna stopy
Witam
Ogólnie mówiąc są dwie metody zaprotezowania: 1) proteza estetyczna wykonana z silikonu odzwierciedlająca kształt stopy oraz kolor skóry i jej charakterystyczne cechy lub 2) proteza funkcjonalna- poczynając od wkładki dynamizującej z włókna węglowego, po bardziej rozbudowane, w miarę potrzeby, konstrukcje.
Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od stanu pacjenta, materiałów, technologii.
The following user(s) said Thank You: Piotr153

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/11/02 16:49 #5 przez Piotr153
Piotr153 stworzył temat: Proteza kosmetyczna stopy
Witam wszystkich użytkowników forum.
Dwa miesiące temu uległem wypadkowi w wyniku którego utraciłem paluch oraz drugi palec, znaczną cześć śródstopia oraz podeszwy prawej stopy.
Czy ktoś z Państwa posiada podobne doświadczenia, jak wyglada proces oprotezowania takiego kikuta, koszt protezy oczywiście jest indywidualny ale na jaki wydatek powinienem się przygotować setki, tysiące czy naście tysięcy zł.?
Czy mogą polecić Państwo jakieś ośrodki rehabilitacyjne które pozwolą wrócić do sprawności?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.235 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art