Forum

Poradniki do pobrania

Proteza tymczasowa - Przeniesiony post Ewy

Więcej
2013/10/03 21:19 #1 przez hokeista
hokeista odpowiedział w temacie: Proteza tymczasowa - Przeniesiony post Ewy
Masz rację- tymczsówka to wymysł sprawnego, który też nie ma pojęcia jak w tym chodzić... mam tę samą sytuację, rozumię cię
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/05/21 13:53 #2 przez Luiza30
Luiza30 odpowiedział w temacie: proteza tymczasowa
Od zdjęcia miary do dnia odbioru protezy tymczasowej noga schudła mi radykalnie (zdjęcie miary nastąpiła 3 tygodnie po amputacji więc mógłbyć to równie dobrze obrzęk pooperacyjny) obecnie chodzę 2-gi m-c z tymczasówką i w przyszłym tygodniu zmieniam lej na mniejszy róznica w obwodzie wyniosła prawie 10 cm.
Lej protezy wcale nie musiłabyć nieprawidłowo zrobipony.
Wszystko zależy od postury amputowanej/ego.
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/20 14:20 #3 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: Proteza tymczasowa - Przeniesiony post Ewy
Witaj Ewo. Ja swoją protezę tymczasową mam prawie 2 miesiące i nie mam takich problemów jak Ty. Darek ma rację, to,że już na wstępie lej jest za duży to raczej niezbyt dokładna robota i koniecznie musisz się zwrócić do protetyka o wymianę leja. To,że proteza jest tymczasowa i najgorsza z najgorszych nie oznacza, że nie musi spełniać podstawowych założeń, a dopasowanie leja to moim zdaniem podstawa.
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/14 08:45 #4 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Ewa i proteza tymczasowa !
Proteza wykonana w zakładzie ortopedycznym jest objęta gwarancją i choć tak zwane zmiany obwodowe kikuta (czyli to, że z czasem kikut chudnie i proteza robi sie za luźna) nie są nią objęte to odebranie protezy z zbyt obszernym lejem jest czymś zupełnie innym. W tym wypadku powinnaś skontaktować się z protetykiem i poprosić o wymianę leja bez żadnej dodatkowej dopłaty.
Sytuacja kiedy stopa nie dotyka podłoża całą powierzchnią może być spowodowana przykurczem w stawie biodrowym, Twoim stereotypem chodu (potrzeba nieco czasu i pracy aby nauczyć się w pełni korzystać z protezy. Może sie też okazać że potrzebne sa drobne korekty w ustawieniu protezy i problem zniknie. Od tego bym zaczął zwłaszcza że i tak będziesz widzieć się z protetykiem w sprawie leja ...
Powodzenia !!
:mrgreen:

Technik Ortopeda
Temat został zablokowany.
Więcej
2008/01/14 08:08 #5 przez darek
darek stworzył temat: Proteza tymczasowa - Przeniesiony post Ewy
"Witam wszystkich. Wreszcie mam swoja pierwsza proteze (od sierpnia na nia czekalam). Pokladalam w niej wielkie nadzieje... Myslalam ze bede normalnie na niej chodzic...Okazalo sie jednak ze nic z tego... Pan protetyk mnie posiesza i mowi ze to normalne w protezie tymczasowej...ok, ale jak ja odebralam to lej byj od razu za duzy i juz teraz musze zakladac 3 skarpety a ona i tak mi odstaje i nie trzyma sie dobrze. Poza tym przednia czesc stopy nie dotyka powierzchni i chodze na piecie. To jest normalne??? jak nauczyc sie chodzic w takim "czyms"???"

Technik Ortopeda
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.331 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art