Forum

Poradniki do pobrania

Projekt 440 km - Zaproszenie do składania zgłoszeń

Więcej
2012/10/01 13:55 #1 przez justynav
justynav odpowiedział w temacie: Re: Projekt 440 km - Zaproszenie do składania zgłoszeń
To ja się zgłoszę ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/10/01 08:14 #2 przez Monseigneur
Monseigneur stworzył temat: Projekt 440 km - Zaproszenie do składania zgłoszeń
Projekt 440 km

www.facebook.com/Projekt440km
www.facebook.com/FundacjaMachinaFotografika

Projekt "440 km" to fotograficzno - społeczny projekt Fundacji Machina Fotografika. Głównym celem projektu jest wsparcie w rozwoju oraz zakup protezy dla kobiety z niepełnosprawnością. Projekt składa się z 3 części. W pierwszej pomysłodawczyni projektu Sylwia Nikko Biernacka, fotografka wyruszyła w samotną, 440 km pieszą podróż brzegiem polskiego morza. Wykonała dokumentację fotograficzną oraz sprawdziła trasę, zachęcając mieszkanki i mieszkańców polskiego wybrzeża do zapewnienia gościny jej i uczestniczce projektu w trzecim etapie. Sprawozdanie z wyprawy można zobaczyć na www.facebook.com/Projekt440km . Podróż trwała 32 dni, fotografka nocowała w 27 miejscach, gościnę w trzecim etapie zaoferowało 11 osób w tym 2 Gminy Stegna i Białogóra. Po zakończeniu pierwszej części projektu Firma Vigo – Ortho Polska zgłosiła się z propozycją współpracy przy projekcie, której szczegóły są w trakcie ustalania. W drugiej części projektu przez rok fotografka pracuje z młodą kobietą po amputacji nogi, zbierając pieniądze na dalszą realizację projektu (protezowanie, warsztaty rozwojowe, wspólna podróż). Ale pieniądze to nie wszystko. W trakcie tego roku uczestniczka projektu bierze udział w regularnych lekcjach fotografii i pisania i przede wszystkim pracuje nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości i akceptacji swojego ciała (warsztaty rozwojowe, pisarskie, fotograficzne, taneczne, spotkania z trenerkami / trenerami, medytacja). Po protezowaniu oraz okresie rehabilitacji w trzeciej części fotografka i uczestniczka projektu wspólnie wyruszają w podróż brzegiem polskiego morza odwiedzając ludzi, których w trakcie pierwszego etapu podróży udało się przekonać do tego żeby ugościli ich u siebie w domach. Wspólnie fotografują i opisują podróż zamieszczając informację na blogu. Po pierwszym i trzecim etapie projektu powstanie publikacja fotograficzna z której sprzedaży dochód zostanie przeznaczony na realizację projektu. Po roku pracy i po podróży, wiedza, którą uczestniczka projektu zdobyła zostanie przez nią przekazana innej wybranej przez nią osobie pod osłoną Fundacji Machina Fotografika.

Projekt "440 km" jest pilotażowym projektem Fundacji Machina Fotografika, w ramach którego artystki i artyści będą przez rok pracować z osobami w trudnej sytuacji życiowej, przekazując wiedzę na temat swojej dziedziny sztuki wspólnie biorąc udział w warsztatach rozwojowych oraz wyruszając w rozwojową podróż.

Nikko Biernacka

Niezależna fotografka, korzystająca z rzeczywistości po to, aby generować nowe światy. Trenerka, która pomaga innym w odważnym stawaniu się sobą. Organizatorka i inspiratorka. Założyła fundację Machina Fotografika, promuje osoby zajmujące się fotografią, wspiera w rozwoju twórcze kobiety i prowadzi działania z zakresu edukacji ze szczególnym uwzględnieniem edukacji wizualnej. Absolwentka kulturoznawstwa (UAM Poznań) oraz fotografii (Instytut Twórczej Fotografii w Opavie, Czechy). Dyplom u Dity Pepe. Wystawia swoje prace w kraju i zagranicą. Publikacje w prasie (“Polityka”, “Wysokie Obcasy”, “Tygodnik Powszechny”, „Gazeta Wyborcza”) oraz w książkach. Autorka indywidualnych projektów artystycznych, współuczestniczka projektów międzynarodowych. Zagadnienia w głównym obszarze jej zainteresowań to tożsamość kobiet i relacje miasto–przestrzeń–mieszkańcy. Dąży do tego, aby moda była narzędziem promocji istotnych wydarzeń społecznych, artystycznych i kulturalnych – przejawem tego dążenia jest realizacja sesji artmodowych. Ukończyła kurs trenerski organizowany przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych „STOP”. Obecnie uczestniczka "Szkoły Liderów" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od kilku lat prowadzi warsztaty fotograficzne i szkolenia.

Fundacja „USTAW CZUŁOŚĆ NA TWÓRCZOŚĆ”


Fundacja Machina Fotografika powstała w 2007 roku. Misją Fundacji jest promocja artystek i artystów (ze szczególnym uwzględnieniem osób zajmujących się fotografią), wsparcie w rozwoju twórczych kobiet oraz inicjowanie działań z zakresu edukacji artystycznej, kulturalnej i społecznej.

Do tej pory Fundacja Machina Fotografika zrealizowała:

• sesje artmodową dla Krakowskiego Festiwalu Literatury inspirowaną postacią Dagny Juel Przybyszewskiej (publikacja: folder festiwalowy, 2011)

• sesję artmodową promującą sylwetki kobiet twórczych i aktywnych w obszarach kultury, sztuki i działań społecznych z Krakowa i Warszawy (Pałac Goetza w Krakowie, 2010)

• sesje artmodową we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, inspirowaną wystawą pt. „Zawsze pod ręką. Historia damskiej torebki od średniowiecza do współczesności” (publikacja: „Wysokie Obcasy”, październik 2009)

• wystawę projektu „Siostry Sisley” prezentowaną podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie / Program OFF oraz w Klubokawiarni Meskal, Poznań (maj–czerwiec 2009)

• na zaproszenie Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS zespół redakcyjny Fundacji

(fotografia, fotoedycja, redakcja, korekta, opracowanie graficzne) pracował m.in. przy publikacjach:

o„Jan Wnęk – lotnik z Odporyszowa” (2008)

o Zygmunt Augustyński, Władysław Bartoszewski, „Dziennikarstwo i Polityka” (pod patronatem premiera RP Donalda Tuska; promocja książki odbyła się w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, 2009)

oAndrzej Augustyński, „Coca kocha Colę” (2010)

• wystawę projektu „Czerwień” na zaproszenie Ambasady Polskiej w Zagrzebiu (marzec–kwiecień 2008)

• prezentację związanych z Fundacją fotografów i fotografek oraz działalności Fundacji na zaproszenie Foto Clubu Zagreb w Zagrzebiu (marzec 2008)

• warsztaty fotograficzne w ramach festiwalu PROGESSteron w Krakowie (kwiecień 2008, marzec 2009, marzec 2010)

• warsztaty fotografii bezkamerowej oraz prezentację fotografów i fotografek związanych z Fundacją w ramach Fotofestiwalu w Łodzi (maj 2008)

• wygrana w konkursie na prowadzenie Galerii Miejskiej w Krakowie (wrzesień 2008)

• wykład o artystce Sophie Calle oraz prezentację artystów/artystek związanych z Fundacją w Gliwickim Domu Fotografii (czerwiec 2007).

Jako partner Fundacja była zaangażowana w realizację warsztatów w projekcie „Praca, sukces, kariera – na przekór stereotypom” skierowanym do licealistek z województwa Małopolskiego (2009/2010). Przeprowadziła także integracyjne warsztaty fotograficzne dla młodzieży niepełnosprawnej w ramach projektu „Edukacyjne wyprawy rowerem spotkań” (liderem tego projektu była Fundacja Poza Horyzonty Jaśka Meli).

Projekt w mediach:

Na temat naszego projektu napisano już w kilku gazetach:


GAZETA WYBORCZA KRAKÓW

krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12173799...a_rusza_w_trase.html

GAZETA WYBORCZA SZCZECIN

szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,1222...eza__Cel__pomoc.html

GAZETA WYBORCZA KRAJ

krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,12366840...wicze__uprzejme.html

MAGAZYN ENDORFINA

www.dojrzewalnia.pl/endorfina/z_zycia/ar...a_to_inspiracja.html

oraz w: Polskie Radio Program Czwarty, Radio Kraków Małopolska, Radio Złote Przeboje, Radio Szczecin, Radio Gdańsk, Radiofonia.

Patronat: Dojrzewalnia Róż.

Prosimy o zgłaszanie osób do uczestnictwa w projekcie (informacja o sobie) na adres mailowy: info@machinafotografika.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.252 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art