Forum

Poradniki do pobrania

Wniosek na protezę

  • svietic
  • svietic Avatar
2013/05/11 14:30 #7 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: kule
Proszę bardzo, mogę przejść slalom z dwoma szklaneczkami herbaty, proteza ogranicza wysokość obcasów. Fakt, że moje poglądy ukształtowały się prawie 50 lat temu, ale jak kazali mi za każdym razem owijać kikuta bandarzem, a potem wyciągać go przez dziurkę, żeby ją założyć, to ja na swoich kulach zdążyłam zajść już do pracy. Kiedyś były wyścigi na kulach i je wygrałam. Czasami widywałam jak ludzie ciężko, pokracznie i wcale nie szybko chodzili na protezie. Jak mam tak się poruszć to wolę być bardziej zalotną na kulach .W tamtych latach kazali mi chodzić na kulach z książką na głowie, żeby mieć prosty kręgosłup i ładny chód. Z tą szerokością, to też bez przesady. Może miałeś za długie kule. A na rowerze jeżdżę bez kul.
Oczywiście, wiem, że dziś są wspaniałe protezy, ale mnie kiedyś oferowano inne, a dziś już nie mam potrzeby ich mieć, zwłaszcza za takie pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/11 08:59 #8 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
a ja sie nie zgadzam z Twoja wypowiedzią , spróbuj przynieśc 2 szklanki herbaty idąc na kulach, i w którym miejscu proteza ogranicza ubiór??? Mniej klopotliwe ? Ciągniesz ze sobą kule nie masz wolnych rąk , zajmujesz całe schody jak po nich wchodzisz , czy pół chodnika pod blokiem, spróbuj na rowerze pojechać uzywając kul...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • svietic
  • svietic Avatar
2013/05/11 08:14 #9 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: kule
Apsolutnie się z tą wypowiedzią nie zgadzam. Na kulach chodziłam zawsze, to znaczy już 49 lat i nie mam zamiaru tego zmieniać. Kule uważam, za wygodniejsze, sprawniejsze, mniej kłopotliwe i nie ograniczające ubioru.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/06 06:44 #10 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
Nie rozumiem dlaczego 11 lat chodziłeś o kulach. Jeśli z powodów zdrowotnych nie mogłeś chodzić w protezie to OK. Dla mnie rzeczą oczywistą jest jak najszybsze zrobienie protezy po amputacji, życie nie trwa wiecznie i szkoda czasu. Przecież o niebo lepiej jest chodzić w protezie niż poruszać się o kulach. Ciekaw jestem dlaczego tak długo zwlekałeś ze zrobieniem sobie protezy. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/30 10:31 #11 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
Witaj
Najlepiej z żywicy najtaniej bo nawet jakbyś robił na silikonie to za 6 miesięcy do wyrzucenia komfort chodzenia będzie lepszy sam zdecyduj
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/04/30 07:49 #12 przez MLN81
MLN81 odpowiedział w temacie: Re: Wniosek na protezę
A jaki wybrać lej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.321 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art