Poradniki do pobrania

Berlin

Więcej
2016/02/16 16:06 #1 przez DSDfan
DSDfan odpowiedział w temacie: Berlin
Bo przejścia podziemne to relikt po NRD. Są przeznaczone do stopniowej likwidacji (np. na Alexanderplatz zlikwidowano je kilka lat temu) a nie modernizacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/21 15:27 #2 przez grzesieko
grzesieko odpowiedział w temacie: Berlin
Ja ostatnio byłem w Berlinie, i w przejściach podziemnych bardzo rzadko są zainstalowane windy. W centrum jest ok, ale jak wyjedziesz poza centrum, do bardziej oddalonych dzielnic, to kiepsko z windami i podjazdami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/19 00:37 #3 przez sebeku
sebeku odpowiedział w temacie: Berlin
W Berlilnie jest bardzo dużo schodów, które nie posiadają ani podjazdu, ani windy gdzieś obok, to wcale nie takie przyjazne miasto. A Niemcy się strasznie podporządkowują wszelkim regulaminom, więc się nie dziwię, że cię nie wpuścili na wieżę. Z jednej strony to dobrze, bo gdyby rzeczywiście wybuchł pożar, to ciężko by się było stamtąd wydostać.

Uśmiechnij się !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/08 15:57 #4 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Berlin
Svietic,
mam nadzieje, ze odpowiedz dotyczaca „European disability key” spelnila czesciowo Pani oczekiwania?

Jezeli chodzi o likwidacje barier, to ma Pani racje, USA naleza do przodujacych panstw na swiecie.
Jednak Pani ostatniego zdania nie biore doslownie ;)

svietic napisał: ... powinno być tak , jak w Stanach. Wszystko ma być dostępne dla niepełnosprawnych, a jak nie jest, to nie dopuszcza się do eksploatacji.


Szkoda byloby, gdyby nowojorska Statula Wolnosci (i kilka innych wartych zobaczenia miejsc) nie zostala dopuszczona do eksploatacji ;-)

“…However, the outdoor observation deck and balcony is not wheelchair accessible.”

Zrodlo: National Park Service / Statue Of Liberty / Accessibility at Liberty Island
( www.nps.gov/stli/planyourvisit/accessibility.htm )


PS. Prosze zerknac tez na pierwsze zdjecie w watku “Ciekawe zdjecia”, ono tez pochodzi z USA :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/08 07:15 #5 przez svietic
svietic odpowiedział w temacie: Berlin
Zgoda Panie Maćku, po powrocie do hotelu też zobaczyliśmy, że w internecie informacja jest, ale jak jedzie się na kilka dni do obcego dużego miasta to przecież nie czyta się o wszystkim, co tam jest . Samych restauracji jest pewnie tysiąc, a może więcej. Widoczna informacja powinna być przynajmnie przy kasie.
A ja uważam, że powinno być tak , jak w Stanach. Wszystko ma być dostępne dla niepełnosprawnych, a jak nie jest, to nie dopuszcza się do eksploatacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/07 19:59 #6 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Berlin
Jezeli chodzi o niedostepnosc wiezy dla osob z ograniczeniem ruchowym, to widocznie ja przeoczyliscie. Jest razem z innymi informacjami dotyczacymi bezpieczenstwa.

Poza tym na stronie glownej wiezy jest ta informacja zamieszczona w czterech jezykach.
Ponizej zamieszczam angielska wersje i "zrzute"z ekranu.



Due to the existing structural conditions of the Berlin TV tower, and as a result to ensure the safety of visitors in case of an evacuation, wheelchair users and people with mobility problems, i.e. people who are not able to walk without help or without aids such as crutches, etc., can currently not be granted access to the tower.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.338 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art