Forum

Poradniki do pobrania

Poszukiwani biegacze po amputacji

Więcej
2014/09/04 19:33 #1 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Poszukiwani biegacze po amputacji
Witam, jestem doświadczonym biegaczem i bardzo się cieszę, że odbedzie się taka impreza u nas( u was) w kraju. Chętnie przyłączł bym się do waszego projektu ze swoją wiedzą praktyczną, zdobytą przez kilka lat w USA. Ale niestety nie w tym roku. 2015 przyjade do Polski i na pewno się spotkamy. Zycze udaneg biegu 14-go wrzesnia
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/19 10:37 #2 przez weronikagurdek
weronikagurdek stworzył temat: Poszukiwani biegacze po amputacji
Dzień dobry,

miło mi bardzo pojawić się w końcu na tym forum :-) Kłaniam się wszystkim z Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Piszę z konkretną propozycją. Otóż, Fundacja Poza Horyzonty organizuje już po raz trzeci bieg charytatywny Poland Business Run . W tym roku bieg odbędzie się w 5 miastach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim pomoc naszym podopiecznym - osobom, które potrzebują pomocy w sfinansowaniu protez kończyn dolnych. Do tej pory udało się pomóc 9 osobom, zakupując w sumie 11 protez.

Bieg ma również na celu promocję zdrowego trybu życia i biegania wśród pracowników firm i korporacji - uczestnikami biegu są bowiem pięcioosobowe sztafety złożone właśnie z pracowników firm - małych, średnich i całkiem dużych. Chcemy zachęcić ludzi do biegania (dystans jest bardzo przystępny dla początkujących - 3,8 km), a równocześnie zwrócić uwagę na grupę pacjentów po amputacjach kończyn, którzy - jak wszyscy na tym forum wiedzą - nie mają lekko w Polsce, ze względu na brak spójnego systemu opieki i niedofinansowanie zaopatrzenia ortopedycznego.

Jednak poza problemami systemowymi i finansowymi wśród pacjentów po amputacjach, dostrzegamy również problemy z motywacją, aktywnością - tym wszystkim, co związane jest z powrotem do samodzielności, pracy, aktywnego życia zawodowego i społecznego. Wiemy, że jeden bieg, choćby największy, nie naprawi całej sytuacji, ale wierzymy, że dobry przykład może wiele dać innym osobom.

Dlatego poprzez Poland Business Run chcemy zwrócić uwagę na to, że osoba po amputacji może być aktywna, może uprawiać sport, może żyć pełnią życia. Po prostu. Oczywiście potrzebny jest sprzęt, rehabilitacja itp., ale potrzeba jest też chęć i dużo samozaparcia ze strony pacjenta. W związku z tym w tym roku chcielibyśmy, aby w biegu wystartowały dwie sztafety, złożone z osób po amputacjach kończyn.

Nie muszą to być osoby biegające na poziomie zawodniczym, na specjalnych biegowych protezach. Tu nie chodzi o wynik, a o pokazanie, że można próbować, trenować, szukać rozwiązań, dążyć do wyznaczonego celu.

Jeśli wśród Państwa tu na forum, są jakieś osoby, które chciałby pobiec w Poland Business Run w tych dwóch zespołach (w Krakowie i w Warszawie) - bardzo proszę o kontakt ze mną, najlepiej mailowy pod adresem w.gurdek[małpa]pozahoryzonty.org. Bieg odbędzie się 14 września, we wszystkich wymienionych miastach jednego dnia.

Pozdrawiam serdecznie,
Weronika Gurdek
Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.282 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art