Forum

Poradniki do pobrania

co z prawem jazdy po amputacji?

Więcej
2016/02/16 12:37 #1 przez Krzysztof275
Krzysztof275 odpowiedział w temacie: co z prawem jazdy po amputacji?
Witam.
Jestem osobą po amputacji prawej ręki i wymóg jaki musiałem spełnić to auto z automatyczną skrzynią biegów.
W prawie jazdy też jest jakaś wzmianka na ten temat. Więc myślę że do lekarza można się udać.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/16 08:01 #2 przez Jack Strong
Jack Strong odpowiedział w temacie: co z prawem jazdy po amputacji?
Cześć,
Ja prawo jazdy robiłem już po amputacji (lewe podudzie). Kurs już w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. W tym czasie w okolicach Gliwic tylko jedna szkoła jazdy proponowała kurs osobom niepełnosprawnym a właścicielką była strasznie sympatyczna Pani, która znana była z programu telewizyjnego "nauka jazdy". Sam kurs nie odbiegał w niczym od zwykłego, teoria, placyk, jazdy na mieście. A co do egzaminu to przebiegł bezproblemowo, z racji tego, że w moim ośrodku nie było aut przystosowanych dla osób niepełnosprawnych zdawałem samochodem którym uczyłem się jeździć podczas kursu. Szybki placyk i jazda na miasto, egzaminator był bardziej zainteresowany moim wypadkiem i moją protezą niż egzaminem, więc chwile pojeździliśmy i zaliczone. Po jakimś czasie prawo jazdy było już do odebrania w urzędzie - jedyne czym się różni to wpisane dwa kody w ograniczeniach (10.02 i 03.02). Rozszyfrowując jest do jazda w protezie i prawo do jazdy tylko z autotematyczną skrzynią biegów.

www.jackstrong.pl - życie po amputacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/26 18:48 #3 przez brygida
brygida odpowiedział w temacie: co z prawem jazdy po amputacji?
Witam, jestem w tej samej sytuacji po amputacji prawego podudzia i przymierzam się do kupna autka z automatem, mam prawo jazdy już dawno ale chciałam się doszkolić paroma jazdami dla własnego spokoju bo zmieniać nic nie muszę w dokumencie co mnie bardzo zdziwiło ale potwierdzałam informacje w urzędzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/19 12:33 #4 przez adamos
adamos stworzył temat: co z prawem jazdy po amputacji?
Co należy zrobić z prawem jazdy po amputacji, żeby móc poruszać się samochodem zgodnie z przepisami prawa tzn. czy nalezy udać się do lekarza , który wyda odpowiednie orzeczenie i na podstawie takiego orzeczenia dokonać właściwych zmian w prawie jazdy, czy dostosować pojazd do niepełnosprawności, czy nabyć automat? Proszę o wyjaśnienie takiego zagadnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.288 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art