Forum

Poradniki do pobrania

Zostało 10 dni, by wesprzeć Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach

Więcej
2018/03/27 14:33 #1 przez FundacjaPBR
FundacjaPBR stworzył temat: Zostało 10 dni, by wesprzeć Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach
W 2017 roku Fundacja Poland Business Run przekazała ponad milion złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami - finansując zakup sprzętu, protez, rehabilitacji oraz konsultacji psychologicznych. Kolejnym krokiem w stronę wsparcia dla niepełnosprawnych jest Centrum Rehabilitacji, które Fundacja chce otworzyć w Krakowie. Miejsce to skupi specjalistów posiadających doświadczenie w pracy z pacjentami po amputacjach i będzie w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

W grudniu 2017 roku Fundacja odebrała klucze do dwóch lokali w stanie surowym, które zostały przekazane przez partnera – Grupę Buma. W styczniu zakończono prace nad planami architektonicznymi. Aktualnie prowadzone są tam działania wykończeniowe. Pozostało jeszcze umeblowanie i zakup aparatury rehabilitacyjnej, jednak na tym ostatnim etapie Fundacja Poland Business Run potrzebuje wsparcia.

Profesjonalny sprzęt, który pozwoli w pełni wyposażyć Centrum Rehabilitacji, a tym samym zapewnić kompleksową pomoc osobom z niepełnosprawnościami to koszt ponad 300 tys. zł. Za tę kwotę będzie można zakupić specjalistyczne leżanki medyczne, stoły rehabilitacyjne, tor do nauki chodu, schody rehabilitacyjne, aparat do fizykoterapii oraz ergometr eliptyczny.

Kwotę 57 tys. zł, która pozwoli na zakup podstawowego sprzętu, niezbędnego do rozpoczęcia rehabilitacji, pracownicy Fundacji postanowili zebrać poprzez akcję crowdfundingową. Jest to forma finansowania różnorodnych projektów we współpracy ze społecznością. Zbiórka dokonywana jest za pośrednictwem wyspecjalizowanych platform i umożliwia internetową wpłatę darowizny na konkretną inicjatywę. Dla darczyńców jest to prosty i szybki sposób na pomoc. Aby dołożyć swoją cegiełkę do Centrum Rehabilitacji, wystarczy wejść na stronę projektu Fundacji i wesprzeć go. Do końca zbiórki pozostało już tylko 10 dni.

- Kwota, jakiej potrzebujemy, aby w pełni wyposażyć Centrum Rehabilitacji, jest ogromna. Każda wpłacona złotówka przybliża nas do osiągnięcia założonego celu i pozwala na zakup kolejnych elementów wyposażenia. Na początek potrzebujemy podstawowego sprzętu, niezbędnego do pracy z pacjentami. Nawet za najdrobniejsze wsparcie jesteśmy niesamowicie wdzięczni - podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

W Centrum Rehabilitacji beneficjenci Fundacji otrzymają nie tylko niezbędną pomoc w zakresie sprawności fizycznej, ale też wsparcie psychologiczne, które pozwoli na ich aktywizację zawodową i społeczną, aby mogli wrócić do samodzielnego życia w świecie bez barier. To wszystko będzie możliwe w jednym miejscu, które dzięki pomocy internautów będzie w pełni dostosowane do ich potrzeb.

Link do zbiórki: polakpotrafi.pl/projekt/postawmy-na-nogi-centrum-rehabilitacji
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Lecho

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.135 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art