Forum

Poradniki do pobrania

Szukam wsparcia i pomocy

Więcej
2018/09/25 11:55 #1 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Szukam wsparcia i pomocy
Witam
Wkładem własnym pacjenta w protezę współfinansowaną z programu "Aktywny Samorząd" może być dofinansowanie NFZ (w Twoim przypadku wniosek na protezę ostateczną). W takim przypadku sugerowałabym ponowny kontakt z zakładem ortopedycznym, który wykonywał ofertę, gdyż pełna kwota środków do wykorzystania to byłoby 14.000,00 (AS)+3500,00 (NFZ)= 17.500,00. W związku z różnicą w wycenach można by spróbować tą kwotę wykorzystać sensownie na dodatkowe pończoszki, pokrycie kosmetyczne czy coś, co mogłoby poprawić funkcjonalność, albo zwiększyć trwałość Twojej protezy. Oczywiście znam szczegóły sprawy tylko z posta.
Pozdrawiam
Ania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/09/24 13:00 #2 przez Tomek1973
Tomek1973 stworzył temat: Szukam wsparcia i pomocy
Witam. Jestem jeszcze młodym człowiekiem 45lat i z wielką ochotą do życia, podjęcia jakiejkolwiek pracy. Mieszkam w wielkopolsce z rodzicami gdzie ojciec jest na rencie a mama na minimalnej emeryturze. Jedynym moim żródłem dochodu jest zasiłek socjalny z mops w kwocie 604zł. Straciłem nogę na wysokości podudzia, lewą w styczniu tego roku. Używam od kwietnia protezy próbnej i staram się o protezę stałą z funduszu samorządowego "aktywny samorząd" dla osób które chcą i są w stanie podjąć pracę. Otrzymałem już kosztorys tejże protezy na kwotę 16 600 zł. i mogę ją dostać do końca roku. Jest jednak jedno ale muszę mieć wpłatę własną w wysokości minimum 10% co przy moim dochodzie 604zł staje się problemem . W mojej okolicy nie ma żadnych fundacji ,stowarzyszeń ,organizacji pomagających osobą z inwalidztwem. Chciałbym aktywnie żyć, pracować, wyjść z domu i poznać kogoś a nie tylko siedzieć przed telewizją. Jeśli ktoś może mi poradzić, pomóc uzyskać jakąś pomoc w załatwieniu potrzebnej wpłaty na protezę , skontaktować mnie z kimś kto jest mi w stanie pomóc to proszę napiszcie na mój meil. Za okazaną pomoc naprawde będę wdzięczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.379 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art