Forum

Poradniki do pobrania

Problem z protezą czy kikutem?

Więcej
2014/10/07 08:15 #1 przez bdk
bdk odpowiedział w temacie: Problem z protezą czy kikutem?
Faktycznie, sorry za pomyłkę :( . O podudziach nie mam pojęcia więc nie będę się wypowiadać.

Pozdr.
The following user(s) said Thank You: Leszek1215

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/30 12:55 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Problem z protezą czy kikutem?
witam

przykro mi ale kolega bdk źle sobie przeczytał bo to jest amputacja podudzia a bdk opisuje amputację w obrębie uda

Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/30 05:24 #3 przez bdk
bdk odpowiedział w temacie: Problem z protezą czy kikutem?
Cześć,

Istnieje również możliwość, że tzw. półka zrobiona na guz kulszowy jest źle wykonana przez co zsuwa się on z niej. Warto sprawdzić jak jest guz umiejscowiony, czy nie znajduje się na krawędzi tzw. półki i czy jest stabilny. Lecz to tylko domysły. Czy zapisywaliście wymiary kikuta na bieżąco ? Czy są widoczne zmiany obwodów ?

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/23 06:12 - 2014/09/23 06:15 #4 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Problem z protezą czy kikutem?
Witam

Jestem protetykiem

Jeżeli chodzi o zmiany obwodowe kikuta to jest rzeczą normalna że kikut będzie chudł zwłaszcza z lejem silikonowym jeżeli jest to pierwsze zaprotezowanie w tego typu protezę przeważnie od 6 do 12 miesięcy istnieje duże ryzyko że trzeba będzie wymienić lej protezowy i być może też silikonowy.

W taki przypadku trzeba iść do specjalisty i poprosić go o wypisanie wniosku na wymianę leja protezowego a potem podbić w NFZ w tym przypadku NFZ daje 1500 zł, ale musi minąć 12 miesięcy od odbioru protezy.


Pytanie jest następujące czy przy odbiorze pacjentka zakładała trzy pończochy kikutowe, co jest nie możliwością?

Czy mama miała wcześniej protezę tymczasową ?

Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2014/09/23 06:15 przez cycuss.
The following user(s) said Thank You: Leszek1215

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/22 12:44 #5 przez Leszek1215
Leszek1215 stworzył temat: Problem z protezą czy kikutem?
Moja Mama od lipca 2013 jest po amputacji podudzia. W kwietniu tego roku z Pracowni w Siemianowicach odebrała tzw. stałą protezę. Nie znam terminologii fachowej i mam nadzieje, że jeśli napiszę, że proteza Mamy to typ oparty na sylikonowym wkładzie protezowym z śrubą wychodzącą z jego końca to wszystko będzie jasne. Problem nasz polega na tym, że po założeniu protezy, po jakimś nawet niedługim czasie chodzenia, proteza mamy zaczyna się wykręcać na boki co widać na z zewnątrz choćby przez to że but jest skręcony mocno w prawo, a to co uniemożliwia chodzenie . Wtedy rękoma trzeba protezę ustawić tak, aby stopa była znowu prosto. Mama zwracała uwagę na ten fakt wykonawcom protezy, ale oni bezradnie wyciągali rękę i jedynie co radzili na silikon zakładać jeszcze skarpety. Mama zakłada nawet czasem i trzy skarpety (proszę sobie wyobrazić chodzenie w dni kiedy było +30 stopni), ale i to niewiele pomagało. Czy to jest więc kwestia źle wykonanego leja a wykonawcy nie chcą się do tego przyznać i w ramach gwarancji wykonać nowego lepszego, ale już za swoje pieniądze, czy też jest tak jak oni sugerują, że winę ponosi kikut mojej Mamy, który nieustająco zmienia kształt?

Czy wśród forumowiczów są takie osoby, które miały podobny problem i go rozwiązały? Proszę o pomoc, bo Mama tyle nadziei wiązała z tą nową protezą, a tu takie teraz rozczarowanie i bezradność

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.290 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art