Forum

Poradniki do pobrania

Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie

Więcej
2016/03/02 17:25 #1 przez MrSyWis
MrSyWis odpowiedział w temacie: Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie
Nie wiem jak z podudziem ja jestem po amputacji nogi lewej do wysokości 1/2 uda ( 30 lat temu)i była to amputacja powypadkowa, więc to mogło inaczej wyglądać Miałem wtedy lat 17 Cóż powiem tak- u mnie musiało się wytrzeć to, co się wytrzeć musiało, odgnieść co sie odgnieść musiało i dostosować to, co się musiało dostosować. I o ile dobrze pamiętam stała proteze dostalem po roku - tyle potrzeba było czasu, żeby udo się ustabilizowalo. Generalnie ten problem, tyle tylko,że w mniejszej skali, mam po każdorazowej zmianie protezy. Zawsze trochę inny układ leja, mechanika ruchów protezy itp itd. Miesiąc przekichane, ale potem wraca do normy, a jak zmienię na te starą znowu dziwnie... Trzeba przetrwaćTo chyba trochę jak ze zmianą obuwia albo samochodu.Zaś co do kwestii chodzenia bez kul.Zajęło mi to 10 lat- i nie był to problem fizyczny, dziś to widzę z perspektywy, co raczej psychiczny- bałem się , czy sobie bez nich poradzę. Po domu na bliskie odległości chodziłem bez, na dalsze musialem mieć . Mogę tylko doradzić- staraj się nie ,, uzależnić". Pozdrawiam i trzymam kciuki. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/18 11:03 #2 przez Kazimierz
Kazimierz odpowiedział w temacie: Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie
Też chcodzę na protezie podudziowej. Według mnie powinnaś się udać do zakładu, który Ci robił protezę i powini Ci próbować coś poprawić lub wymienić lej. Masz gwarancję i Oni powinni to respektować!
Jeśli będą opieszali - postrasz ich NFZ ( mój kolega tak zrobił i poskutkowało).
Ostatecznie nie rób u Nich protezy stałej jeśli się nie zmienią tylko szukaj kogoś kto protezę zrobi dobrze.
Pozdrawiam Trzymaj się

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/20 11:26 #3 przez Malwina1
Malwina1 odpowiedział w temacie: Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie
Witaj ...
A gdzie i w jakim zakładzie robiłeś ta protezę ,dużo zależy od leja ,jeszcze więcej od dobrego protetyka .
A to ze noga zmienia kształt i chudnie po operacji to prawda mam ten sam problem .
Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/18 10:30 #4 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie
witam

powinieneś skonsultować z protetykiem który ci robił protezę albo iść do innego zakładu może spróbuj na leju silikonowym albo żelowy

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/17 18:36 #5 przez robocop
robocop stworzył temat: Kłopot z protezą tymczasową - trudności w odstawie
Witajcie, dopiero zapisałem się na to forum. Mam nadzieję, że ktoś już doświadczony będzie mógł mi coś poradzić, a ja za jakiś czas tym samym odwdzięczę się innym nowym użytkownikom.
Mam kłopot z tymczasową proteza podudzia - nie mogę dopasować się tak aby chodzić już bez kul - mimo że już wcześniej dawałem radę. Przybliżę temat.

Amputacja w sierpniu w wyniku nowotworu stopy. Zabieg udany - ładnie zagojone - już w listopadzie chodziłem o jednej kuli i udawało mi się robić spore spacery. Potem jednak noga schudła, dokładanie drugiej skarpetki oraz grubszych pończoszek tylko na trochę pomogło. Generalnie albo noga zbyt wsuwała się w lej albo jak było za grubo to zakończenie podrażniało się i bolało w czasie chodzenia. W grudniu wymieniono mi lej na nowy. Niestety od początku nie ma rewelacji. W zasadzie ciągle chodzę o kulach - znów albo noga zbyt się wsuwa albo na skutek chodzenia mam wrażenie że bolą rozciągające się blizny po amputacji....wtedy trzeba całkowicie wrócic do 2 kul :( I w zasadzie bez kul tylko po domu chodzę.
Nie wiem zbyt jak temu zaradzić - macie może jakieś doświadczenie z tym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.161 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art