Forum

Poradniki do pobrania

Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )

Więcej
2016/03/10 12:14 #1 przez Arkady36
Arkady36 odpowiedział w temacie: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie i wsparcie. Sytuacja uległa już poprawie po wizycie u lekarza, masażach, maściach i paru innych medykamentach rozrzedzających krew. W obrębie kikuta i kolana jest na tyle dobrze, że spokojnie wróciłem do mojej protezy tymczasowej, a powyżej kolana zdarzają się lekkie opuchlizny. Lekarz stwierdziła, że to zastoje limfy i po systematycznych masażach pod udem i węzłów chłonnych w rejonie brzuch, pachwiny, pod kolanem i dopiero pod udem wszystko przejdzie. Dziękuję także za prywatne maile, które poszerzyły przy okazji moje spojrzenie na kwestie przygotowania kikuta, protezowanie i życia bez kończyny.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/04 14:26 #2 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Przy takich obawach sugerowałabym jak najszybciej wizytę u lekarza. I trzymam kciuki!
The following user(s) said Thank You: Arkady36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/04 14:26 #3 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Sytuacja trochę się klaruje. Proponuję się udać do lekarza jak najszybciej celem konsultacji i ustalenia dalszego procesu leczenia. Poczytaj na ulotce czy leki które bierzesz nie powodują jakiś efektów ubocznych które mogą właśnie skutkować powstawaniem w/w problemów. Nie upatrywał bym winy w protezie.
Przypadek twój traktować należy indywidualnie, ja z podobną sytuacją nie miałem do czynienia (tak duże zmiany obwodowe).
Tak jak pisałem wcześniej może nakładać się również na siebie kilka czynników, które skutkują takimi problemami jakie masz obecnie.
pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl
The following user(s) said Thank You: Arkady36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/04 11:35 #4 przez Arkady36
Arkady36 odpowiedział w temacie: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Dziękuję za opinię; mnie bardziej zastanawia, że skoro biorę leki hamujące krwawienie ( bo rak płuc jest w progresji) to może pojawił się jakiś zastój żylny pod kolanem ? Ja aktualnie wcale nie mogę włożyć kikuta do leja protezy tymczasowej, a przy tym kolano jest spuchnięte jak po skręceniu ( a nie maiłem żadnego urazu ) :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/04 07:24 #5 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Witaj
Trudno stwierdzić jednoznacznie jaki jest problem. Być może mamy do czynienia z różnymi czynnikami, które powodują w/w rzeczy.
1. Trochę minęło czasu od wykonania pierwszego leja, może doszło do zmian obwodowych kikuta i obciążenia na kikut są punktowe - wpada kikut do środka leja, opiera się na szczycie a to wpływa na powstanie urazów, opuchlizny. Sugeruje konsultacje z protetykiem. Tutaj podejrzewam główny problem gdyż jak piszesz "pod kolanem pojawiła się boląca obrzmiała strefa".
2. Może zmienił się proces leczenia (zabiegi, leki itd) i to także wpływa na zmiany w organizmie.
3. Zmiany w układzie krążeniowym (zaburzenia), konieczna konsultacja z lekarzem specjalistą.
4. Może jakiś alergen cię uczula, kosmetyk jakim myjesz kikut, lej protezy.
Zaczął bym osobiście od wizyty w zakładzie ortopedycznym i ocenienia gabarytów leja, ustawienia protezy, ogólnej kontroli.
pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl
The following user(s) said Thank You: Arkady36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/03/03 10:32 - 2016/03/03 10:33 #6 przez Arkady36
Arkady36 stworzył temat: Puchnięcie kikuta ( etap proteza tymczasowa )
Witam wszystkich, dołączyłem do forum, bo pojawił się problem, o którym raczej nigdzie się nie pisze.
W zeszłym roku miałem amputowane lewe podudzie ( mięsak kości), a od końca listopada ubiegłego roku zaopatrzono mnie w protezę tymczasową. Wszystko było dobrze do drugiej dekady lutego, chodziłem praktycznie na co dzień w protezie bez kul w pomieszczeniach, a korzystając jedynie do asekuracji na zewnątrz.
Aktualnie kikut zaczął puchnąć, obrzmiewać, pod kolanem pojawiła się boląca obrzmiała strefa, jak bandażuję go od dołu to na udzie wychodzi opuchlizna ( mimo, że wcześniej raczej zanik mięśni był zauważalny ). Dodam, że jestem leczony onkologicznie, bo amputacja mięska kości zakończyła się szybkim przerzutem raka do płuc :(
Czy ktoś miał podobny epizod z kikutem? Proszę o radę i pomoc.
Ostatnia edycja: 2016/03/03 10:33 przez Arkady36. Powód: brak litery w wyrazie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.528 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art