Forum

Poradniki do pobrania

Proteza ostateczna podudzia x2

Więcej
2017/04/11 18:31 #1 przez bartus2203
bartus2203 odpowiedział w temacie: Proteza ostateczna podudzia x2
Dziekuję za odpowiedz. Mam kikuty długości 15 cm. Zostało mi zaproponowane protezowanie w systemie DVS gdyż mam dobrze uformowane kikuty. Wiem że jest to tańsze rozwiązanie od systemu Harmony. Co do stopy protezowej Triton nie mam odczucia że sa twarde. Jedyne spostrzeżenie dotyczy problemów z chodzeniem po pochylniach. Jednak stopy te zostały mi zaproponowane przez niemieckiego protetyka. A jak długo z nich bede korzystał to sie pewnie okaże. Ale również słyszałem opinie że mogą sie złamać. Mimo sytuacji w jakiej sie znalazlem liczę że jeszcze z biegiem czasu bedę mógł prowadzić w miarę normalne życie. Oczywiście zdaje sobie sprawę że proteza sama nie chodzi i nawet najlepsze rozwiązanie nie zastąpi zaangażowania. Najbardziej na co teraz liczę to dobre i dokładne wykonanie moich protez. Jeśli kiedyś bede mógł skorzystać z finansowania w ramach odszkodowania to na pewno bede szukał najlepszych dostępnych rozwiązań.Jednak na razie chcę sie skupić na powrocie do zdrowia i sprawności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/09 19:50 #2 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Proteza ostateczna podudzia x2
witam
jestem protetykiem jeżeli chodzi o leje protezowe to powinieneś mieć lepszy komfort chodzenia przy ciaśniejszych lejach jeżeli chodzi o system podciśnieniowy DVS to już musisz mieć dobrze dopasowane leje protezowe przy schudnięciu kikuta komfort będzie mniejszy i musisz mieć dobre uszczelnienie na kolanach stosuje się kapy kolanowe średnio pacnięci wymieniaj co 3 miesiące bo się przecierają i do środka dostaje się powietrze DVS to jest tańsze od Harmony jeżeli chodzi o stopy to jest różnie ale większość pacjentów którzy używali te stopy mówili ze są twarde przy chodzeniu maksymalny czas użytkowania nie przekracza 3 lat wszystko zależy do chodzenia łamią się lepiej spróbować zrobić protezy na pin taniej wychodzi zależy jeszcze jakie długie masz kikuty
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/04/09 19:28 #3 przez bartus2203
bartus2203 stworzył temat: Proteza ostateczna podudzia x2
Witam. Mam 30 lat. U ubiegłym roku miałem bardzo cieżki wypadek w pracy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń straciłem dwie nogi na wysokości podudzia. Wypadek wydarzył sie w Niemczech i tam byłem leczony. Do kraju wróciłem w protezach tymczasowych i teraz staram sie o wymiane protez na ostateczne u nas w kraju bo nie mam możliwości kontynuowania leczenia za granica. W chwili obecnej protezy sa juz bardzo luźne i nie czuje sie w nich zbyt komfortowo. Pytanie do osób po amputacji. Czy w protezach dopasowanych odpowiednio bede czuł poprawę w chodzeniu? W chwili obecnej w pomieszczeniach poruszam sie bez żadnej asekuracji natomiast na zewnątrz korzystam dla bezpieczenstwa z jednej kuli. Dodam jeszcze ze mimo iz sa to protezy tymczasowe to mam juz stopy Triton 1C60. Ostateczne leje mają być w systemie Ottobock DVS a stopy zostaja te które mam. Mogę również podzielić sie doświadczeniem leczenia i rechabilitacji w Niemczech.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.146 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art