Forum

Poradniki do pobrania

Amputacja dużego palca u stopy

Więcej
2019/01/15 19:10 #1 przez Młody1947
Młody1947 odpowiedział w temacie: Amputacja dużego palca u stopy
Dziękuję Aniu :)
W dalszym ciągu poszukuje osób z podobnym problemem do mojego jak i odpowiedzi na pytanie jak wygląda sprawa z chodzeniem i uprawianiem sportu, gdyż do tej pory można powiedzieć że byłem w tej kwestii bardzo aktywny w ostatnich latach i nie wyobrażam sobie żeby amputacja tego jednego palca pozbawiła mnie od tych wszystkich moich sportowych planów.
Po za tym słyszałem że ludzie którzy są po amputacjach palców u nóg po kilku latach pojawiają się też problemy z kręgosłupem. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/01/14 08:12 #2 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Amputacja dużego palca u stopy
Witam. Taki temat całkiem niedawno był poruszany na forum. Wklejam link.
www.amputowani.pl/forum/3-protezy-koczyn...a-palca-ow-nogi.html
Pozdrawiam
Ania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/01/11 18:23 #3 przez Młody1947
Młody1947 stworzył temat: Amputacja dużego palca u stopy
Witam, na początku chciałem się z Wami przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałem Wam przedstawić sytuację w jakiej się znalazłem i zapytać o kilka prostych rzeczy.
21 listopada przytrafił się wypadek w pracy z moim udziałem, na budowie obsunęła się betonowa ściana która trafiła prosto na moją nogę w skutek czego 2 palce u nogi zostały złamane a reszta również była mocno potłuczona i poharatana. Ponad miesiąc czasu spędziłem w szpitalu z nadzieją że lekarze uratują mi palce, jednak niezbędna jest amputacja dużego palca u stopy gdyż u góry zaatakowała go martwica a kość wogóle się nie zrasta do tej pory. 21 stycznia mam mieć wykonany zabieg i tutaj mam do Was kilka pytań jako że nie mogę znaleźć tych informacji na innych forach.
1. Czy po amputacji dużego palca muszę szykować się na jakieś problemy z chodzeniem czy raczej nie przeszkadza to w jakimś znaczącym stopniu?
2. Czy jest możliwe że wrócę do sportu jaki trenowałem przed wypadkiem od 3 lat a dokładnie chodzi o MMA czyli mieszane sztuki walki czyli w skrócie wszystko, od brazylijskiego jiu-jitsu po zapasy kończąc na boksie gdzie niezbędna do trenowania jest praca na nogach. Tak samo od czasu do czasu lubiłem pograć z kolegami w piłkę nożną czy taniec na jakiś różnych imprezach typu wesela, czy po amputacji palucha będzie to jeszcze możliwe?
3. Czy po amputacji palca mogę nosić normalne buty takie jak lubię czy może będę musiał korzystać z jakiś specjalnych butów lub wkładek? A może niezbędna będzie do tego proteza?
4. Na jakie koszta muszę szykować się jeśli chciałbym zamontować na palca jakąś dobrą protezę? Czy jest możliwość dofinansowania protezy z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowia? I na jakie mniejwiecej odszkodowanie mogę liczyć po tej sytuacji w jakiej się znalazłem?

W zasadzie to są 4 najważniejsze pytania na jakie chciałbym uzyskać odpowiedzi, jeśli ktoś na forum jest z podobnym problemem do mojego również chętnie nawiąże kontakt z taką osobą. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.279 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art