Poradniki do pobrania

Ćwiczenia poprawiające równowagę i koordynację

Więcej
2013/01/04 16:40 #1 przez Ania21
Ania21 odpowiedział w temacie: Re: Ćwiczenia poprawiające równowagę i koordynację
Witaj,
jestem amputantką tak jak ty, ze względu na problemy z kręgosłupem zapisałam się na gimnastykę od roku uczęszczam na: ćwiczenia usprawniająco-wzmacniające dla pań w różnym wieku o zróżnicowanej sprawności fizycznej, niepełnosprawna jestem tylko ja, radzę sobie niezgorzej :-) ćwiczenia prowadzi pani rehabiltantka więc jest szansa że sobie nie zrobię krzywdy ;-) ćw. odbywają się w przychodni rehabiltac. w moim mieście. Bardzo sobie chwalę te ćw. i jestem w dobrej kondycji, z kręgosłupem lepiej:) wiem że jest coś takiego jak aerobik dla osób o słabszej kondycji fiz.
Wcześniej chadzałam sporadycznie na siłownię, latem i wiosną "Nordic Walking" polecam!
Słyszałam że "Joga" jest fajna tylko nie wiem czy bym dała radę? zamierzam wypróbować w przyszłości.
pozdrawiam:)

Ania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/04 08:00 #2 przez sperczil
sperczil stworzył temat: Ćwiczenia poprawiające równowagę i koordynację
Witajcie!

Zarejestrowałam się na forum już jakiś czas temu, jednak do tej pory korzystałam z niego biernie - zamierzam to zmienić :)
Jestem przeszło 8 lat po amputacji podudzia prawej nogi, przy czym w moim wypadku była ona praktycznie formalnością - bo właściwie została odcięta już w trakcie wypadku. Drugą stopę miałam zmiażdżoną i również groziła jej amputacja, przed czym na szczęście udało się uchronić. Wprawdzie tego, co mi zostało nie mogę z pełnym przekonaniem nazwać "stopą" ;) bo wycięto mi dużo tkanki - ale chodzę. Mam dobrą wkładkę, prawa noga oprotezowana jak trzeba, stopa Ceterus, jestem dobrze zrehablitowana itd. Ale o ile przez pierwszych kilka lat wystarczało mi to, że w ogóle żyję, o tyle teraz zrobiłam się bardziej wymagająca i chciałabym poprawić swoją sprawność. Mam 29 lat, jestem tak aktywna jak tylko daję radę. Regularnie chodzę na siłownię, testuję się zarówno w aerobach jak i ćwiczeniach siłowych na które mogę sobie pozwolić. Na bakier u mnie z bieganiem, bo mocno "okrojona" lewa stopa nie daje rady znosić dużych obciążeń. Ale przede wszystkim dlatego, że biegać zwyczajnie nie umiem. Brakuje mi koordynacji, brakuje mi równowagi. Brakuje mi tempa. Próbowałam różnych rodzajów co ciekawszych i bardziej aktywnych pochodnych aerobiku - tae-bo, zumby itd. Ale próbując swoich sił w tego rodzaju aktywnościach wyglądam raczej komicznie :) bo nie jestem w stanie nadążyć.
I tu dochodzimy do sedna sprawy. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś ogólne ćwiczenia poprawiające koordynację całego ciała i równowagę? Które pozwolą na większą zwrotność i szybkość? Joga, pilates, ćwiczenia na piłce? powolna nauka biegania na bieżni? może taniec? Ma ktoś z was jakieś doświadczenie w tym zakresie?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.259 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art