Poradniki do pobrania

Gdzie amputować ?

Więcej
2017/05/24 17:20 #7 przez JP
JP odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
Cycuss, mój dobry znajomy kilka lat temu przechodził przez reamputację. Pierwotna amputacja była wynikiem wypadku. Pieniądze na protezy nie były żadnym problemem (firma ubezpieczeniowa wyrokiem sądu musi m.in dożywotnio finansować protezy), a jednak protetyk namówił go na reamputację. Przed operacją znajomy wraz z protetykiem poszli na konsultację (prywatnie) do operatora. Protetyk wyjaśnił na co chirurg powinien zwrócić uwagę i jak ukształtować kikut, żeby kolegę dało się dobrze i bezboleśnie zaprotezować. Współpraca okazała się udana, a znajomy nie tylko sprawnie chodzi, ale również uprawia sport. Paradoksalnie, wydatki na protezy spadły...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/05/29 06:31 - 2017/05/29 06:34 #8 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Gdzie amputować ?
witam
jeżeli chodzi o konsultacje protetyk-lekarz jak najbardziej jestem za ale żeby można było to robić legalnie musi być zapisane w ustawie a na razie jest przeciwnie
twój przyjaciel ma szczęście że ubezpieczyciel mu pokrywa koszty wykonania protezy(do żywotnio znaczy do tad dopóki jest ubezpieczyciel jak zostanie zlikwidowany to będzie jak inni pacnięci ) ale 95% osób w Polsce nie ma tego szczęścia , reszta pacjentów musi liczyć na NFZ i PCPER albo PEFRON lub samemu ale w większości chcą robić w limicie NFZ ale znaleźć zakład który zrobi w limicie NFZ to można policzyć na palcach jednej ręki , może z 15 lat do tyłu nie było takiej technologii w wykonywaniu protez był tylko skorupowe , drewniane , metalowe i pacnięci chodzili
kiedyś pracowałem w innym mieście i tam przyszedł młody pacjent po amputacji na wysokości podudzia kikut był bardzo wrażliwy nikt nie potrafił wykonać protezy temu pacjentowi z 10 lat temu za proponowano mu w tarnowskich górach reamputację kikuta do wysokości uda , na podudziu jakoś się porusza a na udzie chodzi bez protezy i o kulach i tyle można powiedzieć wszystko zależy od nastawienia pacnięta i ukształtowania kikuta
Pozdrawiam
Ostatnia edycja: 2017/05/29 06:34 przez cycuss.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 2.285 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art