Poradniki do pobrania

Amputacja pod kolanem.

Więcej
2020/09/04 17:33 #1 przez Rudi
Rudi stworzył temat: Amputacja pod kolanem.
Na początek witam Wszystkich.
Chciałem zapytać o kilka spraw na które nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Lecz najpierw kilka słów o mnie. Miałem zdiagnozowanego raka kości (osteosarcoma) piszczeli prawej. Po resekcji i diagnozie kości nastąpił bardzo szybki nawrót. Następnie chemioterapia przedoperacyjna (guz się cofnął z tkanek do kości) i długo wyczekiwana operacja oszczędzająca (endoproteza) no i powrót do chemii pooperacyjnej. W czasie chemii po operacji nastąpiła infekcja (gronkowiec złocisty) i noga jest do niczego (puchnie,sinieje, bardzo boli i stan zapalny) do dziś poruszam się o kulach. Lekarz zaproponował amputacje i też się z nim zgodziłem gdyż takie życie jest do niczego. I tu pojawia się mój strach ponieważ bardzo boję się powikłań po amputacji bo bardzo mi zależy aby zachować kolano (praca,rodzina,córka,sport,hobby). I tu mam do Was doświadczonych pytania: Czy można przygotować organizm do amputacji, jeśli tak to jak? Odżywianie - jaka dieta?, ćwiczenia - jakie? ( głównie w pozycji siedzącej), może badania wykonać - jakie?, może jakieś zabiegi wspomagające?, jak ukoić strach przed nieznanym?
Chciałbym też zapytać jak pielęgnować ranę tzn. środki higieniczne jakie polecacie? akcesoria wspomagające? czy lepiej robić to samemu czy kogoś poprosić o pomoc?, jakieś zalecenia na co uważać, czego nie robić, i wszelkie inne pomysły które mogą pomóc osobą przed i po amputacji. Wiem że część odpowiedzi na moje pytania są zawarte w poradnikach, lecz mnie chodzi o porady takie typowe osobiste.
Wiem że dużo pytań i pewnie troszkę chaosu ale od czegoś trzeba zacząć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.175 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art