Poradniki do pobrania

Po amputacji obu nóg...jak pomóc?

Więcej
2010/12/06 10:05 #7 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Witam
Podstawowe pytanie czy tato ma protezy jeżeli nie ma to najpierw przed rehabilitacja dobrze by był żeby miał bo co z tego ze pójdzie na rehabilitacje bez protez poleży przez parę tygodni na oddziale trochę go tam wzmocnią , a wielu pacjętów po takiej amputacji chodzi nikt nie mówi że będzie łatwo trzeba spróbować na początku proponuje protezy tymczasowe a później po jakim czasie protezy stałe
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/06 08:23 #8 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Witaj Agnieszka

Jeśli chodzi o pobyt stacjonarny w szpitalu to najpierw trzeba udać się do lekarza rodzinnego, który wypiszę wniosek do specjalisty a specjalista wypiszę skierowanie na oddział rehabilitacji. Lepiej wcześniej skontaktować sie ze szpitalem, aby zapytać się jak długo czeka się na przyjęcie na oddział.
Pobyt na oddziale reh. wszechstonnie pomoże twojemu ojcu.
Jak w/w trzeba próbować stanąć na nogi. Wózek jest ostatecznym rozwiązaniem.
Pozdrawiam:)
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/05 21:21 #9 przez Jagusia
Jagusia odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Kochani!
Bardzo,bardzo serdecznie dziękuję WAM za słowa pocieszenia!

Rober ! Masz rację,że motywacja jest najważniejsza - dziś po odwiedzinach taty w szpitalu czuję ,że spada mu nastrój. Ale co się dziwić! Ja sama popłakuję po kątach jak nikt nie widzi. Zwyczajnie boję się tego co nas czeka,nieznanego!Myślę o jakimś psychologu,rozmawiałam z ordynatorem chirurgii,obiecał pomoc.

Wlodek! Tato też korzysta z kaczki. Dziś umówiłam na przyszłą sobotę pana "złota rączkę"do przerobienia WC.W tej chwili drzwi mają 60 cm szerokości<stara blokowa łazienka>więc nie ma możliwości wjechania do środka wózkiem. Mam nadzieję ,że jak wybijemy większe wejście i zamontujemy odpowiednie uchwyty przy sedesie to może będzie szansa na samodzielność taty w "grubszych" sprawach. Sam Wiesz jakie to frustrujące i przykre, być ciągle na czyjejś 'łasce" nawet jak to kochający bliscy!
Trzymam za Ciebie kciuki!Dzięki za link-budujący!

Dominik! Czy to możliwe, żeby chodzić z dwiema protezami? A jak dostać się na oddział rehabilitacyjny? Gdy tacie amputowano prawą nogę nikt z lekarzy nie mówił o takiej możliwości. Dostaliśmy zlecenie dla rehabilitanta z poradni , na którego czekaliśmy dwa miesiące. Inny przychodził prywatnie 3 razy w tygodniu, ale o szpitalu, tam gdzie jest siła fachowa też nic nie mówił.Tyle optymizmu w Twojej wiadomości! Proszę podpowiedz nam jak się za to zabrać!

Pozdrawiam Was wszystkich
Agnieszka
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/04 18:17 #10 przez dominik83
dominik83 odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Hej Agnieszko.Nie tak dawno w zakładzie mieliśmy pacjenta który nie miał uda i podudzia, pan w średnim wieku tzn przed 60, po przejściach gdyż w krótkim czasie stracił 2 nogi i żona mu umarła ale jest naprawde twardy zawodnik. po wygojeniu kikutów trafił na oddzieł rehabilitacyjny i w ciągu tygodnia miał zrobione protezy. Będąc po tygodniu na oddziale co nas zaskoczyło uczył się już chodzić po schodach! Tak więc musisz wspierać tatę i patrzec w przyszłość. początki są trudne ale trzeba walczyć i nie poddawać się.Pozdrawiam Dominik :-)
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/03 12:29 #11 przez wlodek
wlodek odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Sam jestem po amputacji prawej nogi, a lewą mam jeszcze w stabilizatorze (3 miesiące po wypadku samochdowym) i wiem jak jest ciężko. Aktualnie potrzeby fizjologiczne załatwiam do kaczki i basenu. Jest to dla mnie frustrujące, że nie mogę sam koło siebie zrobić pewnych czynności, ale pocieszam się żę to tylko przejściowo.
Wracając do twojego taty, to nie musi on korzystać z pampersów.
A fakt braku 2 nóg wcale nie przekreśla życia. Poczytaj sobie w necie o Alex-ie Zanardim.
Poniżej link do filmiku, w którym chłopak bez 2 nóg i prawej ręki prowadzi samochód.
www.myspace.com/video/vid/53766274

Tak więc głowa do góry.
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/12/03 07:34 #12 przez rober
rober odpowiedział w temacie: Re: Po amputacji obu nóg...jak pomóc?
Witaj Agnieszko. Wydaje mi się że dużo zależy od twojego taty. Jeżeli będzie się starał być jak najbardziej niezależnym to może mu się to uda.
Przy toalecie można zamontować jakąś poręcz i wtedy przejście z wózka na ubikację będzie łatwiejsze.
Jeżeli jednak nie będzie miał tej motywacji i stwierdzi że to koniec to pozostają chyba tylko te pampersy.

Pozdrawiam Robert.

Pozdrawiam Robert
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.173 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art