Poradniki do pobrania

Endo-exo proteza

Więcej
2012/04/09 13:16 #1 przez Kasienka
Kasienka odpowiedział w temacie: Re: Endo-exo proteza
Zainteresowanym tematem osteointegracji oraz protezami polecam strone:

www.integrum.se/ :-)

:-)

Kat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/04/01 11:18 #2 przez Optymistka
Optymistka odpowiedział w temacie: Re: Endo-exo proteza
Tez o tym słyszałam i nawet czytałam artykuł medyczny i pisało w nim że kilkanaście lat temu wykonywali takie amputacje , ale zrezygnowali z tego, poniewaz zakażeń było mase. Wiadomo jak to w tamtych czasach było.

Takie operacje wykonuja zagranicą i tak jak Darek napisał są bardzo drogie...

"Nigdy nie rozmawiaj z głupkiem ...
Bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu ...
A potem pokona Cię swoim doświadczeniem..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/28 08:25 #3 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Endo-exo proteza
Chcialem dolaczyc zdjecie takiej protezy, bo to naprawde ciekawie wyglada.
Niestety po dodaniu zalacznika nic sie nie dzieje :-(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/27 20:58 #4 przez GNIEWKO
GNIEWKO odpowiedział w temacie: Re: Endo-exo proteza
Osteointegracja

Super sprawa!!!!
Farmakologia jest ok . Tylko nie w naszych szpitalach.
Tego rodzaju implant jest czymś w rodzaju endoprotezy,a zbyt często zdarzają się zakażenia,a wiadomo czy to się kończy!!!!

Siemanko!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/27 19:26 #5 przez darek
darek odpowiedział w temacie: Osteointegracja
Taki system zawieszenia nosi nazwę Osteointegracja. W Polsce nie mamy żadnego ośrodka który wykonałby tego rodzaju protezę. Wymaga to współpracy specjalistów z różnych dziedzin - od lekarza do technika ortopedy. Koszty są jak się pewnie domyślacie ogromne i zazwyczaj takie protezy opierają się na najnowocześniejszych komponentach (najczęściej elektronika). Co ciekawe widziałem zaopatrzone w ten sposób kikuty palców dłoni, przedramienia. Problemy z utrzymaniem sterylności miejsca połączenia z protezą są coraz mniejsze - z pomocą przychodzi zaawansowana farmakologia. Najbardziej zadziwiające w tej metodzie jest to, że tytanowy implant wszczepiany w kość pacjenta tak doskonale się z nią integruje, że z czasem użytkownik protezy odzyskuje w dużej części coś co fachowo nazywa się czuciem głębokim - proprioceptywnym. (to dzięki temu wiemy bez otwierania oczu i patrzenia na ziemię czy teren po którym idziemy wznosi sie czy opada).

Pozdrawiam

Technik Ortopeda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/03/26 20:45 #6 przez maciek
maciek stworzył temat: Endo-exo proteza
Niedawno poznalem amputowanego, ktory ma endo-exo proteze.
Kilka lat temu bylo o tych protezach dosyc glosno, ostatnio jakby troche mniej. O ile wiem zastosowano je w Szwecji, w Niemczech i Anglii. Nie wiem czy jeszcze gdzies? Czy byly tego rodzaju proby w Polsce?

Ta proteza polega na tym, ze w kosc kikuta uda implantuje sie taki sitowy pret, ktorego koniec wystaje na koncu kikuta. Kosc kikuta zrasta sie z ta sitowa struktura preta na „amen“, a wystajacy z kikuta koniec implantatu zaopatrzony jest w rodzaj zatrzasku, do ktorego mocuje sie kolano protezowe.

Ten poznany amputowany bardzo sobie chwali ten system. Nie ma zadnych problemow z otarciami kikuta ani alergiami na silikon lub inne materialy. Chodzi znacznie lepiej niz z tradycyjnym lejem - choc wydaje mi sie, ze nie lepiej niz ja ;-) No i nie ma problemu, ze mu w kikut goraco, a zalozenie protezy trwa pol sekundy.

Z drugiej strony pomimo zabliznienia miejsca, z ktorego wychodzi implantat, zawsze sie tam troche saczy - dwa trzy razy dziennie musi zmieniac opatrunek gazowy. W ogole higiena (ktora w naszych wypadkach i tak jest szalenie wazna) jest przy endo-exo protezie najwazniejsza.

Sprobuje jeszcze dolaczyc zdjecie (nie jest mojego autorstwa - znalazlem je w sieci).
Pozdrawiam wszystkich
Maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.442 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art