Poradniki do pobrania

SPRZEDAM PROTEZĘ C-LEG NAJNOWSZY MODEL

Więcej
2018/01/16 21:09 #1 przez Szynamanski
Szynamanski odpowiedział w temacie: SPRZEDAM PROTEZĘ C-LEG NAJNOWSZY MODEL
Czy oferta nadal aktualna? Pozdrawiam Kamil

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/17 21:39 #2 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: SPRZEDAM PROTEZĘ C-LEG NAJNOWSZY MODEL

Maciej napisał: Sprzedam protezę c-leg (...) Jest to najnowszy model kolana (brązowy) 3 generacji ...l


Maciej, to nie jest najnowszy model. Od pewnego czasu jest na rynku c-leg 4 generacji, ktory ma wiele wlasciwosci wspolnych z genium.

Pozdrawiam
maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/15 13:19 #3 przez Maciej
Maciej stworzył temat: SPRZEDAM PROTEZĘ C-LEG NAJNOWSZY MODEL
Sprzedam protezę c-leg za którą zapłaciłem 136 tyś. Jest to najnowszy model kolana (brązowy) 3 generacji w zestawie stopa Ottobock 1E56 Axtion oraz adaptery obrotowy i skrętny. Proteza ma przebieg około 300 km chodziłem na niej 3 miesiące. Niestety doznałem wypadku samochodowego w wyniku czego mam poważnie uszkodzoną miednicę i nie mogę jej używać. Proteza ma 4 lata stan jej jest jak nowy ze względu na mały przebieg w posiadaniu cały komplet akcesoriów. Udzielę wszystkich informacji mailowo lub telefonicznie m.s@poczta.wp.pl. Cena 35000 tyś do lekkiej negocjacji.


Opis protezy

Po zabiegu amputacji chcesz być pewny, że możesz powrócić do swojego poprzedniego stylu życia tak szybko, jak to możliwe. Swoboda poruszania się jest podstawowym elementem prowadzenia aktywnego, niezależnego życia. Właśnie dlatego potrzebujesz systemu protez, który zagwarantuje ci duży poziom bezpieczeństwa oraz maksymalną mobilność.
C-Leg, jako pierwszy na świecie system w pełni sterowanych mikroprocesorem protez kończyn dolnych, na bieżąco dopasowuje się do twoich indywidualnych potrzeb. Oprócz wspomagania bardzo naturalnego sposobu chodzenia, zastosowana technologia znacząco zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku. Na nachylonych lub nierównych powierzchniach czy podczas schodzenia pod schodach – C-Leg automatycznie dopasuje się do tempa twoich kroków. Kontrola za pomocą bezprzewodowego pilota zwiększa twoją niezależność.
Dodatkową korzyścią jest gwarancja mobilności C-Leg, która obejmuje usługi optymalizacji, na przykład podczas darmowych kontroli podczas okresu gwarancyjnego. Solidnie zaprojektowany C-Leg jest odpowiedni dla osób o wadze do 136 kilogramów.
System protezowy C-Leg® - najpopularniejszy na świecie elektroniczny przegub kolanowy

W skrócie — podstawowe informacje:
• Mikroprocesorowe sterowanie
• Wcześniej nieosiągalny poziom bezpieczeństwa i dynamiki
• Naturalny wzór chodu
• Pewny, płynny chód z różną prędkością i na różnych powierzchniach
• Zdalne sterowanie bezprzewodowe
• Trzyletnia gwarancja z bezpłatną inspekcją serwisową po 24 miesiącach użytkowania
• Międzynarodowy, bezpłatny serwis gwarancyjny
• Zalecana dla użytkowników z kategorii poziomów mobilności: 3 i 4

Korzystaj z życia bez ograniczeń! Swobodny spacer alejkami w supermarkecie? Wypad na rowerze z przyjaciółmi? A może górskie wędrówki? Z C-Leg taka aktywność fizyczna staje się ponownie możliwa. C-Leg był pierwszym na świecie przegubem kolanowym sterowanym w pełni mikroprocesorami podczas całego cyklu w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie oznacza najwyższy poziom reakcji dynamicznej systemu ruchu i nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa.
Od momentu wprowadzenia na rynek, przegub C-Leg był wielokrotnie udoskonalany – w chwili obecnej dostępna jest już trzecia generacja przegubów kolanowych C-Leg.
Do dzisiaj ze sprawdzonych korzyści protezy C-Leg skorzystało już na świecie ponad 40 tys. osób. Ich sugestie wykorzystano podczas projektowania i wdrożenia nowych rozwiązań, zastosowanych w kolejnych wersjach systemu C-Leg. W rezultacie powstał nowy, „inteligentny”, system protezy nogi ze sterowaniem bezprzewodowym, wyróżniający się zoptymalizowanym serwisem i planem gwarancyjnym.
Rama z włókna węglowego systemu C-Leg, nowej, trzeciej generacji, lakierowana jest w kolorze metalicznego brązu (pierwsza generacja była srebrno-błękitna, a druga generacja szara). W nowej protezie C-Leg współgrają ze sobą: forma, kolor i materiał. A wszystko po to, by dać użytkownikowi jeszcze większą pewność siebie niezależnie od sytuacji.
Nowe funkcje w trzeciej generacji C-Leg:
• Udoskonalone sterowanie protezą w fazie wymachu
• Nowy C-Leg® umożliwia osiągnięcie chodu jeszcze bardziej zbliżonego do naturalnego, z łatwiejszym i płynniejszym ruchem kolana
• Udoskonalona reakcja kolana po potknięciach
Technologia C-Leg® zapewnia imponująco wysoki poziom stabilizacji. W nowej generacji C-Leg poprawiliśmy tłumienie przegubu kolanowego, dzięki czemu użytkownik może po potknięciu szybciej osiągnąć stabilizację w zdrowej kończynie – unikając upadku w wielu niebezpiecznych sytuacjach.
• Zwiększony limit wagi ciała
136 kg. Postęp sprawił, że nowy C-Leg® jest mocniejszy. Może udźwignąć max. 136 kg w połączeniu z odpowiednimi adapterami rurowymi.
• Trzeci tryb
Dodatkowy tryb aktywny (trzeci tryb) umożliwia wybór dodatkowego indywidualnego wzoru chodu.


„Inteligentny” przegub kolanowy zawsze rozpoznaje fazę ruchu, w jakiej znajduje się użytkownik, na bieżąco się do niej przystosowując. Czujniki zgięcia przegubu dostarczają mikroprocesorowi dane niezbędne do dynamicznej kontroli fazy wymachu w zależności od długości i częstotliwości kroków.

Zejście po schodach, chód w ciemności, w tłumie w trakcie zakupów, spokojny niedzielny spacer, lub poranny pośpiech przed wyjściem do pracy — system C-Leg automatycznie dostraja się do aktualnej sytuacji.

Jakie zalety ma nowa proteza? Znaczne zmniejszenie ryzyka upadku. Nie musisz koncentrować się na wykonaniu kolejnego kroku. Oszczędzasz energię i znów możesz skupić się na tym, co jest najważniejsze — na Twoim życiu. Z protezą C-Leg poruszasz się pewnie i swobodnie — jeżeli rehabilitacja przebiegła prawidłowo i brak innych ograniczeń fizycznych, trudno będzie Ci zauważyć jakąkolwiek różnicę pomiędzy Twoim chodem, a chodem osoby zdrowej. Co więcej — nie zauważy jej także nikt inny. Zgodny z fizjologią wzór chodu zapewnia jednocześnie ulgę dla pozostałych części Twojego ciała. Jeśli zdecydujesz się na czynności niecodzienne — chcesz pojeździć na nartach lub na rowerze — wystarczy tylko zmienić tryb pracy przegubu C-Leg.

Jesteś człowiekiem aktywnym, dynamicznym i znajdujesz się ciągle w ruchu? W wolnym czasie lubisz grać w koszykówkę lub tenisa i podejmować inne wyzwania sportowe? W takim razie stopa typu 1E56 Axtion® będzie doskonałym uzupełnieniem Twojego system protezowego. Axtion® opracowaliśmy specjalnie dla aktywnych osób o wadze ciała do 125 kilogramów. Stopa ta pasuje idealnie w przypadkach, gdy dostępna jest tylko niska konstrukcja.
Wysokiej jakości materiały podnoszą poziom komfortu użytkownika

Dzięki innowacyjnemu projektowi i wysokiej jakości materiałom, takim jak włókno węglowe, ta stopa protetyczna posiada liczne zalety doceniane w codziennym życiu: kontakt pięty z podłożem jest automatycznie tłumiony, zapewniając miękkie przesunięcie stopy. Dlatego chód jest łatwiejszy i bezpieczniejszy, a użytkownik nie męczy się tak szybko. Kikut jest odciążony.
W momencie rozpoczęcia nowego kroku, stopa Axtion® aktywnie wspomaga ruch do przodu. Charakteryzuje się doskonałym zwrotem zmagazynowanej energii w przodostopiu, co pozwala na płynny, naturalny i dynamiczny chód. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby podejmować aktywność sportową, taką jak tenis, który poddaje stopy użytkownika dużym naprężeniom. Axtion® pozwala również na wygodne i energooszczędne chodzenie w trakcie normalnych codziennych wyzwań typowych dla warunków domowych i w pracy.
Dzięki swojej niskiej konstrukcji stopa Axtion® optymalnie łączy się z takimi komponentami jak systemy C-Leg® lub Harmony®. Dodatkowo stopa ta jest szczególnie lekka i zapewnia wysoki poziom komfortu użytkownika. Nowy projekt klinów w pięcie umożliwia szybkie i łatwe dostosowanie stopy do indywidualnych potrzeb użytkownika. Proteza stopy Axtion® otrzymała w 2005 roku renomowaną nagrodę Red Dot Design.
Zalecenia
Proteza stopy 1E56 Axtion® jest przeznaczona dla pacjentów po amputacji na wysokości podudzia lub uda, przy wyłuszczeniu w stawie kolanowym lub biodrowym, o poziomie aktywności w stopniu od umiarkowanego do bardzo wysokiego (mobilność stopnia 3 i 4). Maksymalny dopuszczalny ciężar ciała wynosi 125 kilogramów.

Adapter skrętny
W skrócie — podstawowe informacje:
• Większa mobilność w czasie codziennego użytkowania i podczas uprawiania sportu
• Zoptymalizowany i niemal idealnie symetryczny model chodu
• Ograniczenie liczby obtarć i obciążenia kikuta
• Ograniczenie prawdopodobieństwa uszkodzeń
Czy to w pracy, w domu, w trakcie uprawiania sportów — nasze adaptery zapewniają jeszcze większy poziom mobilności, bezpieczeństwa i wygody.
Niewielkie środki — wielki efekt.
Adapter skrętny systemu protezy daje Ci więcej mobilności, z której będziesz regularnie korzystać. Czy jesteś właśnie w drodze, w swoim rodzinnym mieście, poruszasz się po nierównym podłożu, wspinasz się po schodach, czy wchodzisz/schodzisz ze stoku — nie musisz już tak bardzo koncentrować się na technice chodu i masz więcej czasu, żeby obserwować otoczenie.
Nasze funkcjonalne rozszerzenie skrętne protezy ułatwi Ci realizację codziennych zadań zarówno w domu, jak i w pracy. Będziesz na przykład czuć się bezpieczniej i swobodniej w małych pomieszczeniach, w których nie ma za wiele miejsca. Będziesz bez problemu obracać się we wszystkich kierunkach — żeby podczas przygotowywania kolacji w małej kuchni sięgnąć bez problemu do szuflady, czy kredensu.
Rozszerzenie funkcjonalności ma także pozytywny wpływ na działania podejmowane w czasie wolnym. Znów będziesz mógł zająć się tenisem czy golfem, a adapter uczyni Cię bardziej mobilnym, jeśli opiekujesz się małymi dziećmi.
Przyjrzyj się uważnie modelowi chodu człowieka — zauważysz zapewne, że górna część ciała przy każdym kroku przesuwa się na zmianę w lewo i w prawo. Tego rodzaju ruch rotacyjny przejmowany jest przede wszystkim przez staw biodrowy. W Twoim przypadku ruch rotacyjny jest ograniczony między innymi z powodu sztywności układu protezy. Adapter rotacyjny może w pewnym stopniu zastąpić naturalną rotację stawu biodrowego. Dzięki temu stajesz się bardziej mobilny, a Twój chód będzie płynniejszy. Co więcej, zastosowanie rozszerzenia przyniesie ulgę także kikutowi, ponieważ zmniejszy się liczba obtarć.

Zwiększona jakość życia dzięki adapterowi obrotowemu
Po zabiegu amputacji udowej, pacjenci chcą mieć pewność, że będą mogli wznowić swoją zwykłą codzienną aktywność w najlepszych możliwych warunkach, nawet pomimo noszenia protezy. Wymaga to przede wszystkim zdolności do wykonywania ruchów skrętnych i obrotowych przez przegub kolanowy. Ottobock stworzył w tym celu adapter obrotowy, który na wiele sposobów ułatwia codzienne funkcjonowanie. Poza wygodnym siedzeniem, takie czynności jak zakładanie skarpetek i butów czy prowadzenie auta stają się mniej kłopotliwe. Przykładowo, można przesunąć na bok protezę podczas prowadzenia samochodu, co daje więcej przestrzeni zdrowej nodze i zapobiega zaklinowaniu się protezy między pedałami. Co więcej, adapter rotacyjny umożliwia krzyżowanie nóg, lub nawet siedzenie po turecku.
Adapter obrotowy 4R57 jest odpowiedni dla osób o wadze do 150 kilogramów .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.274 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art