Poradniki do pobrania

kolano i stopa

Więcej
2019/06/13 08:21 #1 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: kolano i stopa
witam
jeżeli będzie to robił protetyk na NFZ i PCPR to musi dać nowe komponenty takie są procedury , na śląsku , Małopolsce powinniście zrobić protezę za 14000 na nowych komponentach z kolanem 3R90 stopa 1C30 na silikonie nie wiem jak tata chodzi jeżeli chodzi na odblokowanym kolanie to nie będzie problemu z chodzenie ale jeśli nie da rady chodzić na odblokowanym to będzie kłopot bo tego kolana nie da się zablokować na stałe leprze jest kolano 3R93 , ofm2 itp. jest możliwość zablokowania na stałe i ma funkcję hamowania pod obciążeniem
Pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/13 07:24 #2 przez mrozinzky
mrozinzky odpowiedział w temacie: kolano i stopa
Właśnie jest taki problem iż u nas w pobliżu jest tylko jeden zakład który się tym zajmuje.
Tata miał proteze tymczasową w której chodził o kulach gdzie było kolano albo otwarte albo zamknięte, teraz następnym etapem jest proteza modularna.
Protetyk według mnie próbuje nas naciągnąć na pieniądze równiez z którymi jest problem.
Mamy możliwość na dany moment tylko pcpr oraz NFZ a daje to razem około 14 tyś zł.
Aby za dużo nie dopłacać pomyślałem o zakupie kolana jak i stopy używanej.
Mam możliwość zakupu kolana nowego 3R92 za 4200 zł oraz stopy protezowej używanej Ottobock 1E56 Axtion za kwotę 800 zł

Czy takie zestawienie podejdzie ? a protetykowi dam po prostu wszystko do złożenia i ustawienia ?

Rozumiem, że nie ma gwarancji lecz to jest aktualnie jedyna szansa spróbować postawić tate na nogi by mógł chodzić.
Również na ten moment nie ma pewności, że tata zacznie chodzić w tej protezie normalnie czy też nie będzie chciał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/13 05:10 #3 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: kolano i stopa
pan pisze ze to jest pierwsza proteza czyli tata jeszcze nie ma protezy i pisze pan aktywność 3-4 a co to za mądry ustalił chyba na razie 1-2 , na razie to proponuje zacząć od protezy tymczasowej może po jakimś czasie to tata dojdzie do 3 ale z wiekiem sprawność spada starzejemy się i siły nie te co 20 lat wcześniej
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/13 04:57 #4 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: kolano i stopa
witam
odnośnie kolana 3R80 to odradzam tu trzeba umieć chodzić i a pacnięci z wieloletnim doświadczaniem narzekają na ciężar kolana 1135 gram kolano ma dosyć dużo funkcji ale tata tego nie wykorzysta , proszę jeszcze rozważyć inne kolana :

np. op4 ossur , 3R93 otto bock , 3R90 , 3R92 ,ofm2 te kolana są z hamulcami czyli bezpieczeństwo kupują kolana używane nie mamy gwarancji a takie kolano na początku wydaje się ze jest Oki a potem jest problem jak się zepsuje , dobrze tez jest udać się do innego zakładu albo nawet do paru i spytać opinii na temat przegubów kolanowych istnieje tez możliwość testowania kolan na ternie zakładu

Pozdrawim

Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/06/12 08:45 #5 przez mrozinzky
mrozinzky stworzył temat: kolano i stopa
Witam z powodu braku funduszy na pierwszą protezę mojego Taty muszę poszukać używanych elementów.
Otóż Tatą jest po amputacja nogi lewej i ma 72 lata.

Protetyk zaproponował kolano 3r80
albo też kolano 3r106

Waga Taty 90 kg stopa rozmiar 44/45 aktywność 3 lub 4

Nie mam możliwości dofinansowania poprzez aktywny samorząd itp.
Jeżeli ktoś posiada używane kolano na sprzedaż jak i stopę która będzie pasowała bardzo proszę o kontakt pod numerem 506-927-607 lub e-mail mrozinzky@gmail.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.438 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art