Poradniki do pobrania

Niepełnosprawni My.

Więcej
2010/07/28 08:11 #1 przez justynav
justynav odpowiedział w temacie: Re: Niepełnosprawni My.
1) Niepełnosprawny jets to osoba taka jak wszystkie inne, a jednak wyróżniająca się. Posiadająca jedynie pewne utrudnienia np.w poruszaniu się.
2) Ogólnie niepełnosprawnych traktuje tak jak normalnych ludzi, mimo że ja jestem osobą niepełnosprawną mam trudności z obcowaniem z ludźmi o niepełnosprawności umysłowej. Nie wiem dlaczego może chodzi o moje usposobienie i charakter. Jestem osobą niecierpliwą i nerwową.
3) Akceptacja!,ponieważ niepełnosprawni są takimi samymi osobami jak wszyscy inni ludzie. Mają te same uczucia, marzenia i pragnienia. niepełnosprawność to tylko słowo wynalezione przez człowieka aby określać tą inność.
4) trudno powiedzieć szczerze mówiąc. jedni ludzie zwracają tylko uwagę na swoją cielesność, inni nie koncentrują się tylko na tym. trudno jest zaakceptowac siebie jeśli w mediach i wszędzie kreowany jest wizerunek idealnej kobiety jako wysoka, szczupła blondynka itd. Ludzie, którzy zwracają uwagę tylko na ciało i jego walory są dla mnei niestety puści i nic nie warci. Z wiekiem uroda przemija wszyscy się starzejemy więc za kilkanaście lat i tak nic z niem nei zostanie, a nasz partner czy partnerka odejdzie od nas w poszukiwaniu innego/innej. Czy na tym tylko polega związek? nie sądze! Dlatego do ludzi, którzy jedynie na cielesności koncentrują sie należy podchodzić z dystansem i zupełnie nie przejmowac się ich opinią.
5) artykuł nie chciał mi sie otworzyć :-)
6) na ten punkt mogłabym napisać wypracowanie hmm albo nawet całą książkę :P Ale tak ogólnie to ludzie zdrowi boją się ludzi niepełnosprawnych. To tyle pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/03/24 09:26 #2 przez ektona375
ektona375 odpowiedział w temacie: Re: Niepełnosprawni My.
Jasne. :-)

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna... powiedz, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści...
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/03/23 12:42 #3 przez inga
inga odpowiedział w temacie: Re: Niepełnosprawni My.
czy osoba pełnosprawna równiez może odpowiedziec na ankiete?
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/03/19 12:49 #4 przez jmwojt
jmwojt odpowiedział w temacie: Re: Niepełnosprawni My.
ektona375, ad1-pokrzywdzeni przez los
-
ad2-traktuję normalnie(może dlatego że sam jestem ON)ad3-akceptacja ad4-napewno tak-kto inaczej myśli w/g mnie jest bez wrażliwości ad5-nie czytałem ad6-ludzie postronni różnie, jedni normalnie się zachowują ,inni współczują a są i tacy,którzy nie potrafią zaakceptować ON.Pozdrawiam życzę zakończenia studiów z wyróznieniem jan
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/03/17 23:23 #5 przez ektona375
ektona375 stworzył temat: Niepełnosprawni My.
Witajcie. Tak jak i Wy jestem amputantką. Piszę pracę z socjologii. Byłabym wdzięczna gdybyście odpowiedzieli na kilka pytań:
1) Kim jest wg Ciebie NIEPEŁNOSPRAWNY?
2) Jak go postrzegasz, jak reagujesz, traktujesz (również w zależności od rodzaju niepełnosprawności)?
3) Akceptacja czy separacja? Dlaczego?
4) Czy można zaakceptować niepełnosprawnych w dobie kultu ciała? Czy mogą być piękni i atrakcyjni cieleśnie?
5) Komantaż do artykułu: www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/51,5...yc_dziurawy.html?i=0
6) Sytuacje z Waszego życia. Styczność z reakcjami ludzi i otoczenia. Jak Was traktują?
Pozdrawiam serdecznie, Ania. :)

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna... powiedz, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści...
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.292 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art