Forum

Poradniki do pobrania

Czy lej silikonowy będzie dobry na otarcia?

Więcej
2010/11/21 13:11 #1 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Czy lej silikonowy będzie dobry na otarcia?
moze by tak najpierw sprubować przed zrobieniem leja silikonowego kupić sobie pończoche żelową nie powina byc droga a może duzo ulepszyć komfort chodzenia
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/11/21 09:12 #2 przez RafałM
RafałM odpowiedział w temacie: Re: Czy lej silikonowy będzie dobry na otarcia?
Dziękuje za odpowiedź, nie wiedziałem że za 6 miesięcy będzie trzeba znowu zmieniać lej, ponieważ w innym zakładzie w którym ewentualnie zastanawiamy się nad nową protezą protetyk zachwalał lej silikonowy ale nie wspominając o wymianie leja po 6 miesiącach, opierając się chyba na tym że kikut już się nie zmienia, tato nakłada cały czas taką samą ilość skarpet, ale skoro tak to lepiej najpierw spróbować naprawić tą protezę ostateczną.
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/11/20 18:34 #3 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Re: Czy lej silikonowy będzie dobry na otarcia?
witam
jestem protetykiem
jeżeli chodzi o lej silikonowy to najpierw musi tata zagoić ranę dlatego ze przy leju silikonowym nie biedzie się goiło bo jest szczelnie zamknięty i nie ma dopływu powietrza wiec musicie pierw zagaić ranę a jeżeli chodzi o protezę która mu robi rany to należy wrócić do protetyka który to robił i musi poprawić skoro proteza tymczasowa nie obcierała druga sprawa ze jeżeli zrobicie protezę z lejem silikonowym to trzeba się liczyć ze za jakieś 6 miesięcy trzeba będzie znowu wykonać nowy lej nie koniecznie wymienić silikon ale lej nalewno lej protezy a ceny w zakładach są różne
pozdrawiam
Temat został zablokowany.
Więcej
2010/11/19 18:26 #4 przez RafałM
RafałM stworzył temat: Czy lej silikonowy będzie dobry na otarcia?
Witam,
Jestem tu nowy, pisze w imieniu taty (62 lata ale nie korzysta z komputera dlatego musze pośredniczyć), który 2 lata temu miał amputacje podudzia z powodu powikłań po kilku zatorach tętniczych. Obecnie ma problemy z raną po otarciu przez protezę, która powstała we wrześniu i do tej pory trudno ją zagoić. Nie jest już źle, ale otarcie naskórka jest nadal i lekarze wymagają 2 tygodni leżenia w łóżku żeby to zagoić. W związku z problemem, że po tym jak tato nakłada protezę to otarcie się pogarsza, nie nakłada już ostatecznej protezy która to spowodowała tylko tą którą dostał na rok i w której nie tworzyły się wtedy otarcia. Moje pytanie jest więc takie czy w sytuacji mojego taty po wyleczeniu tej rany kombinować kolejny raz poprawiać tą protezę co ma czy jednak lepszym rozwiązaniem będzie nowa proteza z lejem silikonowym? Szczególnie wdzięczny będę za opinie osób które miały podobne problemy. Czy na leju silikonowym przez te pierwsze 3 miesiące kiedy kikut się poci nie powstaną odparzenia w miejscu gdzie powstaje ta rana?
Dziękuje
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.
  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.308 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art