Forum

Poradniki do pobrania

odszkodowanie,zadośćuczynienie i procenty w zus i pzu..

Więcej
2012/02/08 08:47 #1 przez AnLex
AnLex odpowiedział w temacie: Re: odszkodowanie,zadośćuczynienie i procenty w zus i pzu..

Witam serdecznie. Jestem po amputacji stopy i mam juz protezę w której zaczynam się uczyc na nowo funkcjonowac.Mam kilka pytań i byłbym bardzo wdzięczny za każdą nawet najmniejszą wypowiedz..otóż jak u was przedstawiała sie kwestia finansowa po wypadku? ile procent dostaliście w zusie i pzu? I na ile moge liczyć zadośćuczynienia z firmy w której pracowałem? czy sądziliście się? zastanawiam się co mnie czeka..oczywiście wypadek w pracy nie z mojej winy..dziękuję raz jeszcze za każdą odpowiedz :-)

ps każdy z nas to przechodzi wiec macie jako tako doświadczenie


Ciężko wskazać jaki % uszczerbku na zdrowiu orzeknie ZUS i PZU z ubezpieczenia dobrowolnego, bo bazują na różnych tabelach orzeczniczych, a przy PZU ważny jest zakres ubezpieczenia i ogólne warunki ubezpieczenia.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność cywilną pracodawcy (podmiotu odpowiedzialnego za wypadek) to może Pan dochodzić:
- zadośćuczynienia za krzywdę - ciężko podać ile bez dokładnej analizy okoliczności związanych z wypadkiem
- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, zakupu protezy, rehabilitacji, przejazdów, opieki osób drugich
- rent z tytułu niezdolności do pracy i zwiększonych potrzeb - o ile zaistnieją przesłanki

Kancelaria Prawna AnLex - Odszkodowania
www.kancelariaanlex.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/03 20:27 #2 przez przecinek
przecinek odpowiedział w temacie: Re: odszkodowanie,zadośćuczynienie i procenty w zus i pzu..
Jeżeli wypadek w wyniku którego straciłeś nogę nie jest z Twojej winy to powinieneś się sądzić z pracodawcą! Na ZUS i PZU nie masz co liczyć, oni liczą każdy grosz, więc sami z siebie dużo nie dadzą. Napisz do mnie na priva to coś wymyślimy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  •  Avatar Autor
2011/02/03 15:38 #3 przez
stworzył temat: odszkodowanie,zadośćuczynienie i procenty w zus i pzu..
Witam serdecznie. Jestem po amputacji stopy i mam juz protezę w której zaczynam się uczyc na nowo funkcjonowac.Mam kilka pytań i byłbym bardzo wdzięczny za każdą nawet najmniejszą wypowiedz..otóż jak u was przedstawiała sie kwestia finansowa po wypadku? ile procent dostaliście w zusie i pzu? I na ile moge liczyć zadośćuczynienia z firmy w której pracowałem? czy sądziliście się? zastanawiam się co mnie czeka..oczywiście wypadek w pracy nie z mojej winy..dziękuję raz jeszcze za każdą odpowiedz :-)

ps każdy z nas to przechodzi wiec macie jako tako doświadczenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.161 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art