Poradniki do pobrania

Kolano KX 6

Więcej
2012/03/05 09:02 #1 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Kolano KX 6
Witaj Marnyk

Aby stwierdzić w jakim stopniu staw kolanowy zapewnia bezpieczeństwo należy najlepiej udać się na konsultację do zakładu ortopedycznego, w celu określenia jakie kolano będzie odpowiednie i ewentualnie umówić się na przymiarkę.
Osobiście poruszałem się na kolanie KX06 w ustawieniu z małym poziomem bezpieczeństwa i musiałem wtedy czynnie kontrolować wyprost kolana. W ustawieniu bezpiecznym sądzę, że wymagałoby to mniej uwagi.
Osobiście znam osobę obustronnie amputowaną aktywną fizycznie, która porusza się na dwóch kolanach KX06 i radzi sobie w nich naprawdę dobrze.
Na jakim stawie kolanowym poruszasz się obecnie ??.

Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/05 02:48 #2 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: Kolano KX 6
Sprzedam kolano Endolite KX6, kolano było używane serwisowane jest w bdobrym stanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/10 17:58 #3 przez marnyk
marnyk odpowiedział w temacie: Re: Kolano KX 6
Piotrek mam pytanie, czy zatem aby KX06 utrzymywać w wyproście to trzeba permanentnie ciągnąć kikut do tyłu co wymaga też punktu odniesienia czyli zablokowania drugiej "zdrowej" nogi? a zatem czy osoba obustronnie amputowana ma szansę na takim kolanie chodzić? czy 4-osiowa konstrukcja nie zapewni bezpieczeństwa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/09 10:29 #4 przez Piotrek
Piotrek odpowiedział w temacie: Re: Kolano KX 6
Witam

Ja osobiście miałem możliwość testowania tego stawu kolanowego KX06.
Kolano dzięki konstrukcji i zastosowaniu tłoka hydraulicznego daje użytkownikowi wiele możliwości, lecz nic za darmo. Ma również swoje wymagania :).
Kolano przeznaczone jest dla osób średniej oraz wysokiej aktywności tzn. osób które wymagają znacznie więcej od tradycyjnego kolana.
Przy odpodowiednim wykorzystaniu umożliwia na np. naprzemienne schodzenie ze schodów, pochylni, "z górki" z wykorzystaniem hamulca bez konieczności trzymania się rękoma. Co więcej funkcja ta ułatwia również siadanie. Wymaga to małej nauki obciążania kolana (bardziej chodzi o wyczucie tego hamulca).
Funkcja ta działa automatycznie i nie przeszkadza przy normalnym chodzeniu. W trakcie normalnego chodu hamulec ten może się włączyć, gdy osoba będzie wymagała dodatkowego bezpieczeństwa (niekontrolowany uadek).
Drugą opcją jest blokowanie kolana w wyproście, które dokonywane jest małą dźwignią na tłoku kolana (np. przy bardzo stromych powierzchniach).
Trzecią opcją jest "wyłączenie hydrauliki" do jazdy na rowerze.
Kolano ma jedno dość istotny wymóg od użytkownika. Osoba musi potrafić kontrolować wyprost stawu kolanowego w trakcie podporu (czynnie prostować kikutem) oraz w pełni obciążać protezę (poruszać się bez kul).
Najlepszym testem sprawdzającym jest przymiarka kolana w zakładzie ortopedycznym.
+ duży kąt zgięcia.
- problem z wykonaniem pokrycia kosmetycznego.
Przekażcie informacje z przymiarek, chyba że macie pytania to dajcie znać :)

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/08 20:25 #5 przez marnyk
marnyk odpowiedział w temacie: Re: Kolano KX 6
Witam, nie chodziłem jeszcze w tym kolanie ale również się nim interesuję. A Pan ma testował ten przegub? Jak wrażenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ko.nokaut
  • ko.nokaut Avatar Autor
2011/12/15 11:50 #6 przez ko.nokaut
ko.nokaut stworzył temat: Kolano KX 6
Czy ktoś używa kolana kx 06

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.668 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art