Forum

Poradniki do pobrania

Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka

Więcej
2013/02/10 09:37 #1 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka
Witam. Protezę można zakładać tylko na wygojony kikut. Wiadomo zakład protetyczny się spieszy żeby sfinalizować zakup. Przelóż wizytę na póżniej. Porządny zakład protetyczny sam powinien zaproponować takie rozwiązanie. Ja jak założe protezę na ranę to zaczyna się ślimaczyć i jest jeszcze gorzej. A gdzie robicie protezę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/06 11:31 #2 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka
Ja popelniłem błąd o ktorym pisze"smakosz", za wcześnie poleciałem po proteze i to nie byl dobry pomysl..rana sie zaczęla otwierać , i w ogóle to nie byl czas na pobieranie miary, raz kikut puchł, raz opuchlizna schodziła , w końcu kikut się uformowal i lej kompletnie do niego nie pasował :-(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/04 14:43 #3 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka

"bjorn21" napisał: Cześć . Mam do Was pytanie, miesiąc temu amputowali mojemu tacie nogę , kikut nie zagoił się jeszcze a tu przychodzi pisemko że tato ma odebrać protezę tymczasową do 4 lutego (pismo przyszło dzisiaj 01.02) . Nie ukrywam że zbiło mnie to z tropu (oni tam mają jakąś wróżkę która przewiduje terminy wygojenia ran wtf ?). Co ja mam teraz zrobić, branie czegoś co będzie leżeć i nikomu nie służyć mija się chyba z celem. Sprawy nie można też olać bo to wydłuży powrót to zdrowia taty, nie wiem jakieś odwołanie. Proszę o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuje.

.
Powinienieś skontaktować się z z lekażm który prowadzi twojego tatę i poprosić o wysłanie pisma do nich z oświadczeniem o stanie amputowanej nogi. Jest kategorycznie za wczesnie na protezę tymczasową. Miałem podobny problem, jedno miejsce było nie zagojone. Zawcześnie protetyk zprotezował moją nogę. I przez rok czasu chodziłem z raną która się nie goiła. Na szczęscie nie wdała mi się zadna infekcja. Zdecydowanie odradzam zakładanie protezy w takim stanie. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/04 09:46 #4 przez smakosz
smakosz odpowiedział w temacie: Re: Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka

Cześć . Mam do Was pytanie, miesiąc temu amputowali mojemu tacie nogę , kikut nie zagoił się jeszcze a tu przychodzi pisemko że tato ma odebrać protezę tymczasową do 4 lutego (pismo przyszło dzisiaj 01.02) . Nie ukrywam że zbiło mnie to z tropu (oni tam mają jakąś wróżkę która przewiduje terminy wygojenia ran wtf ?). Co ja mam teraz zrobić, branie czegoś co będzie leżeć i nikomu nie służyć mija się chyba z celem. Sprawy nie można też olać bo to wydłuży powrót to zdrowia taty, nie wiem jakieś odwołanie. Proszę o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuje.

Domyślam się że mieliście już kontakt z jakimś zakładem ortopedycznym i mają państwa dane. Trudno mi jest wyjaśnić jakimi pobudkami ten zakład się kierował wysyłąjąc do Państwa tego typu zawiadomienie, może w celu przypomnienia, myślę że należy skontaktować się z nadawcą w celu wyjaśnienia.
Osobiście uważam że takie zawiadomienie nie jest w żaden sposób wiążące (chyba że złożyliście jakieś już dokumenty, podpisali jakąś umowę itp)
Procedura wykonania protezy tymczasowej zaczyna się w chwili gdy kikut jest uformowany, nie posiada znacznych obrzęków oraz ran otwartych. Wcześniejsze wykonanie protezy może skutkować tym iż trzeba będzie wymienić lej protezy na nowy mniejszy a to może narażać was na dodatkowe koszty (chyba ze wymiana leja protezy jest uwzględniona w kosztach protezy i będzie bezpłatna)
Następnie należy pobrać pomiary kikuta w celu doboru, wykonania leja protezy.
Osobiście radzę zadzwonić do nadawcy zawiadomienia i wyjaśnienia sprawy tzn. powiadomienie ich o tym iż Pani ojciec (w zasadzie kikut) nie jest na razie gotowy do zaprotezowania.
pozdrawiam

technik ortopeda
www.ortocentrum.com.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/01 19:06 #5 przez bjorn21
bjorn21 stworzył temat: Kikut jeszcze nie zagojony a proteza juz czeka
Cześć . Mam do Was pytanie, miesiąc temu amputowali mojemu tacie nogę , kikut nie zagoił się jeszcze a tu przychodzi pisemko że tato ma odebrać protezę tymczasową do 4 lutego (pismo przyszło dzisiaj 01.02) . Nie ukrywam że zbiło mnie to z tropu (oni tam mają jakąś wróżkę która przewiduje terminy wygojenia ran wtf ?). Co ja mam teraz zrobić, branie czegoś co będzie leżeć i nikomu nie służyć mija się chyba z celem. Sprawy nie można też olać bo to wydłuży powrót to zdrowia taty, nie wiem jakieś odwołanie. Proszę o pomoc w tej sprawie i z góry dziękuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 1.496 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art