Kilka rad na dobry początek

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

 

Przygotuj się do rozmowy z protetykiem

Jednym z najważniejszych wytycznych protetyki, jest to, że nie ma dwóch takich samych pacjentów i do każdego trzeba podejść bardzo indywidualnie. Zbierając informacje o długości i kształcie kikuta, wadze pacjenta, jego aktywności a nawet o jego zainteresowaniach tworzymy obraz przyszłego użytkownika protezy.

Pamiętaj, że proteza od momentu amputacji staje się nieodłącznym elementem Twojego życia a co za tym idzie naprawdę warto jest zastanowić się jak chciałbyś, aby to życie wyglądało. Protetyk wykorzysta najlepiej jak potrafi swoją wiedzę i umiejętności, aby zbudować dla Ciebie możliwie najlepszą protezę. Mówiąc, czego oczekujesz, możesz bardzo pomóc mu w jego pracy. Jeśli masz jakieś marzenia, hobby, zawód, który chciałbyś nadal wykonywać nie rezygnuj z nich, jeśli wcześniej nie podejmiesz próby ich realizacji. Tego, że będziesz funkcjonował w protezie nie da się zmienić, ale na pewno da się Twoją protezę tak zbudować, aby pomagała Ci w realizacji Twoich planów. Jeśli protetyk będzie wiedział, czego oczekujesz od swojego zaopatrzenia będzie mógł doradzić Ci optymalny wybór komponentów, z których będzie wykonana. Jeśli masz już doświadczenie jako użytkownik protezy zastanów się, z czego jesteś zadowolony a co Ci w niej przeszkadzało – protetyk wykorzysta te informacje by Twoja nowa proteza była jeszcze bardziej funkcjonalna.

Poniżej możecie zapoznać się z przykładowymi pytaniami z którymi możecie spotkać się rozmawiając z protetykiem.
Zazwyczaj są to pytania w formie ankiety z ograniczoną możliwością wyboru więc jeśli chcielibyście dodać coś od siebie będzie to bardzo mile widziane. Pamiętajcie także aby nie udzielać odpowiedzi jeśli nie do końca zrozumieliście pytanie. Taka sytuacja może być przyczyną zabawnego nieporozumienia ale i wydłużenia czasu wykonania zaopatrzenia.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art