Polityka plików "cookies"

Słowa kluczowe

Poradniki do pobrania

Pierwsze spotkanie klubu „rebeliAMPki”© za nami!

 

Czym jest projekt "rebeliAMPka"©?

 

Projekt dedykowany kobietom po amputacjach lub z wrodzonymi wadami kończyn w każdym wieku, zainicjowała Patrycja Plewka. Psycholog, terapeutka, psychotraumatolog, która sama porusza się od urodzenia przy pomocy protezy prawej nogi. W swoim życiu poświęciła wiele na to, by realizować osobiste marzenia i kontynuować pasje pomimo trudności. Z każdym rokiem swojego życia osobistego i zawodowego rozwoju przekonuje się coraz mocniej, jak ważna jest samoakceptacja i czym ona tak naprawdę jest. Dostrzegła istotę świadomego przeżywania emocji i akceptowania wszystkich uczuć, które się w nas pojawiają - nawet tych niekoniecznie przyjemnych takich jak smutek czy złość. Dowiedziała się dzięki własnym doświadczeniom, że nie ma innej drogi do poczucia „wolności w sercu” i szczęścia, jak przejść przez pełen wachlarz emocji. Dlatego też zrodził się pomysł wsparcia kobiet, które doświadczają podobnych uczuć i nie chcą pozostać w nich same.

 

Każda z nas ma szansę zacząć od nowa. Ten projekt udowadnia, że brak kończyny nie oznacza, że należy się żegnać z tym, co jest dla nas ważne.

Uczestniczki wydarzenia, które odbyło się 20 maja 2017 roku na stadionie Legii Warszawa, otrzymały możliwość wyjątkowego spotkania. Spędzając czas podczas warsztatów poprowadzonych przez psychologów; Anię Zając (Kraków) i Jakuba Babija (Warszawa), mogły spotkać się ze swoją kobiecością i uważnością na siebie, swoje ciało i potrzeby. Odwiedziły nas mieszkanki Warszawy, Katowic oraz Wrocławia. Wspaniałe uczestniczki projektu przełamywały wstyd i impas w ruchu po to, by móc skontaktować się z tą radosną częścią siebie. Poznawały także podstawy mindfullness’u trenując uważność.

Projekt rebeliAMPka© zakłada oswojenie trzech filarów zdrowia psychologicznego: świadomość przeżywanych emocji, określanie i nabywanie umiejętności związanych z określaniem potrzeb, a także umiejętność korzystania z wsparcia gdy „jest źle”.

 

 

 

Pierwsze spotkanie klubu odbyło się dzięki wsparciu partnerów Projektu: Fundacji Legii, Fundacji Razem Zmieniamy Świat oraz marce Seni. 

 

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art