Forum

Poradniki do pobrania

Lej protezowy - jazda na rowerze

Więcej
2013/05/21 15:35 #7 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
rzeczywiście był ten temat , teraz i ja kojarze :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 15:29 #8 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
lukas,

juz kiedys opisywalem na forum rozwiazanie problemu takiego, jak Twoj.

Mozesz kupic kape kolanowa (uzywana przy protezach podudzia) i zakladac ja tak, zeby dolna jej czesc byla zalozona na gorna czesc Twojego leja, a gorna czesc kapy kolanowej lezala na kikucie powyzej konca leja.
Kapa kolanowa zamyka w ten sposob dostep powietrza do leja od gory i problem zasysania powietrza przestaje istniec.

Jezeli nie chcesz kupowac kapy kolanowej, wykorzystaj jakis stary liner silikonowy. Utnij jego dolna czesc, a otrzymasz silikonowy szlauch, ktory w tym wypadku moze zastapic kape.

Pozdrawiam.
maciek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 14:15 #9 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
vacuum , to ogólnie "zassanie " wiec i podcisnienie , jak zwał tak zwał , wiadomo o co chodzi:) chirurg w szpitalu , powiedział mi ze musza mi podłaczyc "wak"!:)) 6 tygodni po amputacji gdy zbierałem sie do domu, zachodzilem w glowe co to za wspaniałe urządzenie :)) :mrgreen: gdy na zagojona prawie rane sie zakłada i czemu to ma słuzyc :mrgreen: potem sie okazało że nie wiedział co powiedziec to głupote strzelil aby zagadac :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 13:40 #10 przez lukas
lukas odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
oki, dzieki za informacje,

no chodzilo mi o lej na podcisnienie, ale calosc zaopatrzenia protezowego odbywa sie w Niemczech i tu sie tak to nazywa. W kazdym razie proteze zakladam przy pomocy rekawa do wciagania protezy i pozniej zakrecam wentyl

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 13:33 #11 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
Tak na szybko mam dwie rady:

Obecnie już nie mam tego problemu, ale przez pierwsze lata po amputacji kikut stosunkowo intensywnie pocił się, co utrudniało sprawną kontrolę. Okryłem, że stosunkowo dobrze można temu zaradzić stosując na skórę kikuta antyperspiranty (np Rexonna, Nivea), przy czym istotne jest, aby był to skuteczny antyperspirant a nie dezodorant :).

Co do jazdy na rowerze... Przez mniej więcej 3 lata po amputacji, na pierwszym leju powietrze dostawało się do środka na rowerze i przy niskim siadaniu (jak w samochodzie czy coś). Problem zniknął po trzech latach ( i zrobieniu kolejnego, zwykłego żywicznego leja podciśnieniowego). W międzyczasie gdy chciałem pojeździć na rowerze, owijałem proksymalną część uda folią spożywczą z rolki (duża, hurtowa rolka kosztowała około 20 zł i starczała na mniej więcej miesiąc jeżdżenia). Dodatkowa folia zapobiegała dostawaniu się powietrza i umożliwiała pewną jazdę na rowerze.

Problemy rowerowe zmniejszały się przy wysokim ustawieniu siodełka (taka wysokość, że proteza jeszcze się nie zablokowywała, ale odległość pomiędzy siodełkiem a pedałem w najniższym położeniu była niewiele krótsza niż cała proteza).

Podobno leje sylikonowe dobrze trzymają...

Jakby co, zawsze można spróbować przykleić kawałek taśmy malarskiej do wewnętrznej strony leja i spróbować zrobić nadlewkę z kleju termotopliwego/żywicy akrylowej w miejscu, gdzie dostaje się powietrze lub tam, gdzie nie ma specjalnego ucisku w czasie chodzenia, celem przesunięcia tkanek w obszar obniżający się podczas siadania.

PS. Co to jest lej na vakuum?

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/21 11:52 #12 przez lukas
lukas odpowiedział w temacie: Re: Lej protezowy - jazda na rowerze
niestety jak siadam na cos niskiego, to tez zasysa powietrze, a szczegolnie jak kikut jest troszeczke spocony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.351 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art