Forum

Poradniki do pobrania

lej podciśnieniowy do protezy kończyny dolnej

Więcej
2013/09/01 16:53 #13 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: lej podciśnieniowy do protezy kończyny dolnej
hmmm, a może kikut zmienia swoją średnicę pod wpływem nagłych skoków wagi???
Jak maciek napisał , trzeba pogadać z protetykiem, liner też nie każdy może nosic ...ja ciągle mam problem nosic silikon powyżej 12 godzin...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/01 13:59 #14 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: lej podciśnieniowy do protezy kończyny dolnej
Piotr,
wiekszosc kikutow zmienia z czasem objetosc. U niektorych te zmiany sa nieznaczne i nie wplywaja na to, jak dobrze siedzi tuleja protezy. U innych zmiany sa na tyle duze, ze uzywanie leja podcisnieniowego staje sie niemozliwe. Prawdopodobnie nalezysz do tej drugiej grupy :-(
Mozliwym rozwiazaniem problemu bylaby zmiana systemu - z leja podcisnieniowego, na lej mocowany trzpieniem.
To musialbys jednak omowic z protetykiem, ktoremu ufasz, bo wszelkie "diagnozy" na odleglosc nie sa dobrym rozwiazaniem.

Na jakiej wysokosci jestes amputowany?

Pozdrawiam. m.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/31 19:08 #15 przez piotr12
piotr12 stworzył temat: lej podciśnieniowy do protezy kończyny dolnej
Mam 60 lat. Jestem 6 lat po amputacji kończyny dolnej prawej. Chodzę w leju podciśnieniowym. Dlaczego po 3-4 miesiącach nie mogę w tym leju chodzić ? bo albo jest za mały albo się za duży robi. W ciągu tych 6 lat po amputacji zmieniłem już 7 lejów, gdy jest nowy fajnie mi się chodzi nic nie boli, nie obciera lecz po kilku miesiącach nie mogłem już w nim chodzić.


Jaka może być przyczyna ? Czy to jest przyczyna kikuta ? Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego tak się dzieję. Czekam na poradę Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.174 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art