Poradniki do pobrania

UWAŻAJCIE

Więcej
2013/07/11 11:39 #1 przez justynav
justynav odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Ewa33 dzięki, że napisałaś o tym na forum.. dla mnie dziwne jest również to, że namawiają dziewczyny po amputacji na to,aby wyszukiwały inne kobiety po amputacjach i za to również oferują pieniądze!!!! Fotografie kikutów dziewczyn ładnie wymalowanych i ubranych to tez jest dziwne. Ktoś wcześniej powiedział, że u wielu ortopedów na ścianach wiszą tego typu zdjęcia, ale są to zdjęcia o zupełnie innej treści wizerunkowej (czyż nie?), postacie są zupełnie inaczej ubrane i w ogóle. Ja rozumiem różni ludzie mogą mieć różne fetysze i szanuje to, ale żadna firma nie powinna wykorzystywać dziewczyny pod przykrywką pomocy w samoakceptacji i tego podobnym ściemom. Ja biorę w obronę Ewę, bo rozumiem jej pogląd na ten temat i sama mam taki sam. Poza tym ciężko mi jest zaufać osobom, które wypowiadają się powyżej, gdyż ta firma także proponowała mi pieniądze ( i to nie małe) za to, aby polecać inne amputantki do tego rodzaju sesji. Oczywiście nie zgodziłam się, ale śmiem podejrzewać że pod tak wspaniałymi komentarzami powyżej mogą się kryć tego typu powiązania, znając nasz współczesny świat. Wiadomo każdy potrzebuje pieniędzy. Dlatego dziewczyny uważajcie!!! Pozdrawiam cię Ewa i dziękuje za ten post. Bardzo się cieszę, że jeszcze są osoby takie jak ty...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/09/07 20:28 #2 przez Pittorio
Pittorio odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Ewcia33 - pierwszy raz zabieram głos na tym forum - strona o której mówisz, rzeczywiście czerpie zysk ze sprzedaży zdjęć pań po amputacji - ale To Jest po prostu ich Pomysł Na Biznes - przecież tak samo Ty mogłabyś poszukać sponsorów do prezentacji urody osób niepełnosprawnych - Spójrz na to pozytywnie - ja za każdym razem zastanawiam się, jak potencjalna partnerka zareaguje na brakujący element -
Proponują Ci pieniądze (zawsze do negocjacji), zwrot kosztów wyjazdu (darmowa wycieczka), oraz profesjonalną sesję zdjęciową (profesjonalny fotograf zażyczy sobie małą fortunę za taką sesję, nie mówiąc o ubraniach). A na koniec pozostaje kwestia odbiorcy tej sesji - jakkolwiek odjechane to sie wydaje - to pamietaj, że dla potencjalnego odbiorcy jesteś właśnie dzięki swojej unikalności tak bardzo atrakcyjna. A musi ich być sporo, skoro firma jest skłonna iwestować w Ciebie.
Pozdrawiam. P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/09/07 09:10 #3 przez Bogusia853
Bogusia853 odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Brawo Tomek ,to jest najlepsze zakończenie tej "dyskusji" :-) .Przez chwile zastanawiałam sie tylko,dlaczego w Polsce nikt nie wpadł na pomysł aby zrobic taka sesję z amputantami w roli głównej dla pokazania jacy jesteśmy PIĘKNI mimo pokiereszowania.
Oglądałam niedawno kalendarz kobiet po amputacji piersi,dość odważny ,ale zachwycająco piękny,taki,który pokazuje,ze życie i my,ludzie,jesteśmy piękni i wyjątkowi,jesteśmy NIEPOWTARZALNI.Nie ma w takich kalendarzach,zdjęciach nic obrazoburczego,gorszącego,deprawującego,jest....piękno,podszyte bólem i cierpieniem,tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/09/05 06:56 #4 przez tomek
tomek odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Oj dziewczyny :-D
Wbrew pozorom - czy amputantki, czy nie, czy z innymi niesprawnościami zawsze szukacie wad .
A my faceci widzimy u was tylko piekno :-D :-D :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/09/04 12:31 #5 przez ewcia33
ewcia33 odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Chciałabym jeszcze dodać ciekawostkę, że w Holandii (i pewnie nie tylko) odbywają się wybory miss osób niepełnosprawnych w tym amputantów. Czy to też przejaw "dewiacji" czy też może wyraz pełnego równouprawnienia i akceptacji tego że mimo wszystko niepełnosprawni też mogą być piękni i się tym chwalić?...


Magda ja nie uważam,że osoba niepełnosprawna nie może być piękna wręcz przeciwnie,ale dlaczego ta strona nie jest dostępna dla wszystkich,którzy chcą obejrzeć sesje zdjęciowe pięknych amputantek? (za pewne odpowiesz mi,że taka sesja kosztuje! owszem,ale skoro to taki szlachetny przekaz,aby pokazać naszą niepełnosprawność światu i fakt,że nadal jesteśmy atrakcyjne to dlaczego nie znaleźć sponsora na tak szczytny cel??,ale nie oni wolą sprzedawać te zdjęcia i nabijać sobie kasę!! i dlaczego,są tam tylko amputantki a nie ma też pięknych kobiet na wózkach lub innych niepełnosprawności?? i jeszcze mogłabym długo wymieniać dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/09/03 20:29 #6 przez Marta
Marta odpowiedział w temacie: Re: UWAŻAJCIE
Przeczytałam artykuł i mimo wszystko muszę wziąć apmworld.de w obronę. Historię tę (opisaną w artykule-link powyżej) słyszałam podczas mojego pobytu w Niemczech. Opowiadała mi ją Mina i w jej wersji wyglądało to inaczej. Była raz u nich "modelka" z Rumunii, która nawet u siebie w domu przed rodziną chodziła w protezie bo wstydziła się pokazywać swoje kalectwo. Zaproszona przez ampworld do Niemiec zdecydowała się przyjechać. W trakcie fotosesji jak i po niej była bardzo zadowolona ze zdjęć, nie miała żadnych obiekcji. Po fotosesji podpisała z nimi umowę na (ich) wyłączność zdjęć, dziewczynie zapłacono i wszyscy rozstali się w dobrych nastrojach. Po kilku dniach gdy zdjęcia ukazały się na stronie, ta sama dziewczyna dzwoni z pretensją, że chce się z tej umowy wycofać i dostać z powrotem wszystkie swoje zdjęcia. Chodziło jej o to, że gdy w Rumunii ktoś z jej otoczenia obejrzał te zdjęcia zaczęto ją wytykać palcami i wstydziła się wychodzić z domu. Osoby z ampworldu powiedzieli, że usuną zdjęcia jeżeli zwróci im za pieniądze które dostała za fotosesję oraz koszty z nią związane. Ona się na to nie zgodziła i zbulwersowana poszła do tamtejszej prasy, aby ich oczernić. Gdy w tej sprawie z Miną skontaktowała się rumuńska reporterka zaczęła na nią (Minę) najeżdżać, że to co robią jest chore, że osoba po amputacji nie może być już żadną modelką, wg słów Miny dochodziło do stwierdzeń, że osoby niepełnosprawne powinny siedzieć w domu, a nie wymyślać... Zgodnie z tym co Mina opowiadała Rumunia to jeden z bardziej zacofanych krajów pod względem tolerancji osób niepełnosprawnych, podobno jeszcze nie tak dawno temu, za czasów rządów Ceauşescu były plany o stworzeniu "obozów" dla osób niepełnosprawnych w celu ich wyeliminowania z życia społecznego i wg Miny dużo z tej mentalności w Rumunach pozostało.
Co do treści "erotycznych" tych zdjęć to są to bzdury bo sama tam byłam i jeszcze raz mówię, że to w czym byłam fotografowana zależało wyłącznie ode mnie, nie dostałam też ŻADNYCH propozycji ani podtekstów natury seksualnej. To że na fotosesji były przeważnie stroje obcisłe to jest chyba całkiem normalne (ja tak chodzę na co dzień jak większość kobiet), a w kwestii fotografowania mojego kikuta to nie widzę w tym najmniejszego problemu, ponieważ traktuję go na równo z nogą, ręką czy głową. A jeżeli ktoś ma problem z pokazywaniem publicznie swojego kikuta to raczej ma problemy z samoakceptacją...
W kwestii kto ogląda te zdjęcia i czy nie jest to od czasu do czasu jakiś zboczeniec nie mogę polemizować bo pewnie i tak się zdarza. Ale pewnie nie jeden zboczeniec przegląda zdjęcia na naszejklasie czy innych fotobankach i nikt nie widzi w tym problemu, a raczej nikt na to w żaden sposób nie reaguje. Chodzi mi o to, że to nie jest powód żeby zaprzestać umieszczania publicznie jakichkolwiek zdjęć.
Jeżeli nadal uważasz, że fotografowanie amputantów z odkrytym kikutem czy w protezie jest dewiacją, to nie wiem czy zauważyłaś, ale chyba u każdego protetyka wiszą na ścianach profesjonalne zdjęcia z amputantami, tak samo polecam pooglądać katalogi firm protetycznych.
Chciałabym jeszcze dodać ciekawostkę, że w Holandii (i pewnie nie tylko) odbywają się wybory miss osób niepełnosprawnych w tym amputantów. Czy to też przejaw "dewiacji" czy też może wyraz pełnego równouprawnienia i akceptacji tego że mimo wszystko niepełnosprawni też mogą być piękni i się tym chwalić?...
ps. co do kwestii pochodzenia małżeństwa prowadzącego ampworld, to Mina jest Rumunką (choć już ma obywatelstwo niemieckie), natomiast Markus jest rodowitym Niemcem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.298 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art