Forum

Poradniki do pobrania

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Więcej
2013/02/19 13:37 #25 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
U nas w Kielcach jak wjeżdżasz na wózku na komisję masz 100% znaczny stopień niepełnosprawności, a jeszcze bez 2 nóg to już nie ma o czym gadać. Piotr 33 skąd jesteś? Fajnieże każdego chcesz wspomóc na duchu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/19 13:26 #26 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
odwolanie powinno pomóc , w końcu nogi nie odrosną , ja mam znaczny na jedną amputowana nogę , a dwie to chyba logiczne ,że nie umiarkowany stopień ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/19 13:23 #27 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
Jeśli zależy Ci tylko na tym aby dostać znaczny stopień, napisz odwołanie od decyzji i to powinno wystarczyć, ja już tak raz miałem i poskutkowało. Do sądu możesz iść dopiero jak nie poskutkuje odwołanie tak przynajmniej jest w ZUS. Od pierwszej decyzji możesz się tylko odwołać. Komisja tak Ci wyszła bo miałeś pecha,że trafiłeś na taką lekarkę, inna pewnie dałaby Ci znaczny. Na komisjach już tak jest, że wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/19 12:24 #28 przez suchydry
suchydry stworzył temat: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
Witam
Mam na imię Łukasz obecnie 31-latek . Założyłem temat ponieważ pilnie potrzebuję porady co dalej , mianowicie chodzi o orzeczenie stopnia niepełnosprawności które dostałem na stałe i obecnie jest to stopień umiarkowany . Jestem po amputacji obu podudzi , wypadek nastąpił w 2008r. w którym straciłem oba podudzia + prawe ucho które na szczęście przyszyto (pani doktor która przyszyła mi ucho powinna dostać nobla bo nic nie widać) .
Problem w tym że mój stan zdrowia nic się nie zmienił od 2008r. do tego śmiało mogę powiedzieć że się pogorszył bo często choruję i mimo protez które dalej są tymczasowe nie poruszam się na nich . Moje pytanie brzmi czy jest to możliwe żeby 2 orzeczenia tak bardzo się od siebie różniły ? Może wymienię w pkt tak jak na orzeczeniu...

1)Zaliczyć do st. niepełnosprawności - ZNACZNEGO/UMIARKOWANEGO

2)Symbol przyczyny niepełnosprawności - 05-R tu bez zmian

3)Orzeczenie wydaje się do - 30.11.2010 obecnie na stałe

4)Niepełnosprawność istnieje od - 22.08.2008 tu bez zmian

5)Ustalony stopień niepełnosprawności datuje sie od - 24.09.2008 obecnie 05.11.2012

WSKAZANIA DOTYCZĄCE

1)odpowiedniego zatrudnienia - praca w warunkach chronionych / bez zmian
2)szkolenia,w tym specjalistycznego - nie wymaga / bez zmian
3)zatrudnienia w zakładzie aktywności zawodowej - nie wymaga / bez zmian
4)uczestnictwa w terapii zajeciowej - nie wymaga / bez zmian
5)konieczności zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne , środki pomocnicze oraz pomoce techniczne , ułatwiajacefunkcjonowanie danej osoby - wymaga / bez zmian
6)korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji , przez co rozumie się korzystyanie z usług socjalnych , opiekuńczych ,terapeutycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej , organizacje pozarządowe oraz innplacówki - wymaga / bez zmian
7konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - wymaga / nie wymaga
8)konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia , rehabilitacji i edukacji - nie wymaga / bez zmian
9)spełnienia przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art.8 ust.1 z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 108 , poz . 908 , z późn. zm.) - wymaga / spełnia
10) prawa do zamieszkania w oddzielnym pokoju - wymaga / nie wymaga

To chyba tyle , dla mnie jest to bardzo dziwne skoro mój stan zdrowia nic się nie zmienił , a biorąc pod uwagę to że kiedyś chodziłem w protezach w skutek czego wdało mi się zakażenie i obecnie nie jestem w stanie się w nich poruszać bo przerwałem rehabilitację i protezy nie pasują a na nowe mnie nie stać , poruszam się na wózku inwalidzkim . Oczywiście od decyzji zamierzam się odwołać tylko nie wiem jeszcze jak to zrobić i co w niej napisać , dodam że lekarz orzekający w 1 orzeczeniu to Ewa Król Uprawnienia Nr 92855430 a w 2 orzeczeniu jest już inny lekarz Ewa Roczniok Uprawnienia Nr 1567584 ...
Prosiłbym o podzielenie się informacjami co do możliwości wobec złożenia odwołania jak i skargi do Izby Lekarskiej ew pozwu sądowego . Dziękuję za ewentualną pomoc w tej sprawie
Łukasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.444 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art