Poradniki do pobrania

11 lat po amputacji

Więcej
2013/01/21 20:51 #1 przez maciek
maciek odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji
MLN81,

zanim tomek72 pokaze Ci film, sprobuje inaczej opisac cwiczenie.

Potrzebujesz dosyc dluga szeroka tasme gumowa i taboret. Tasma gumowa tworzy petle.
Taboret stawiasz jakies 2 -3 metry oddalony od jakichkolwiek drzwi.

Jeden koniec petli zaczepiasz o klamke od tych drzwi.
Siadasz na taborecie tylem do drzwi i tylko "polgebkiem" na posladku od zdrowej strony.
Kikut zwisa Ci w dol wzdluz taboretu.
Drugi koniec petli zakladasz na kikut z przodu.
Masz taka sytuacje: petla z szerokiej gumy przymocowana jest do klamki drzwi.
Ty siedzisz na taborecie z kikutem skierowanym do podlogi i tylem do drzwi. Petla gumowa jest naprezona miedzy drzwiami i Twoim kikutem.
Petla z tasmy gumowej jest na Twoim kikucie z przodu i ciagnie Twoj kikut w kierunku drzwi (do tylu).
Naciagasz gume przesuwajac kikut do przodu (guma ciagnie Ci kikut do tylu). Pokonujesz kikutem opor gumy i w ten sposob cwiczysz kikut.

Jest to jedno z najstarszych a zarazem najprostszyc i najbardziej skutecznych cwiczen rehabilitacyjnych likwidujacych przykurcz kikuta.

Zaleta tej odmiany cwiczenia jest to, ze mozesz czytac, ogladac tv lub serfowac w internecie cwiczac jednoczesnie kikut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/21 12:27 #2 przez MLN81
MLN81 odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji
Słuszna postawa z tym nakręcaniem,widzisz możne 11 lat temu potrzebny mi był taki mentor nad uchem no ale trudno lepiej późno jak wcale,a jak ogarniesz temat to zalinkuj na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/21 03:35 #3 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji
Postaram się nagrać film z różnymi ćwiczeniami z gumą i wrzucę go na YouTube. Piotr33, moja rehabilitacja trwała pól roku i była przeprowadzona profesjonalnie. Niestety nie mam porównania do warunków jakie są w Polsce. Nawiązując do tego co cię spotkało w Konstancinie to taka osoba nie miałaby tu czego szukać jako rehabilitant. Mineło już parę lat po mojej terapi, ale zawszę kiedy mam wolną chwilę odwiedzam swoich przyjaciół na rechabilitacji, czasem kiedy mają nowego pacjęta z amputowaną nogą, pokazuje mu swoją protezę i nakręcam pozytywnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 20:13 #4 przez MLN81
MLN81 odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji

Szeroki na 10cm-ów pas z gumy, dwa konce związane, dłógość 50cm. Kikut wkładasz do środka,gumę szeroko nakladasz na końcówkę kikuta. Zawiązaną część trzymasz w ręce (dłoń od strony amputowanej nogi) nogą wykonujesz tz. wykop do tyłu, oczywiście guma musi być napięta aby twój kikut czuł opór. Ćwiczenie wykonuje się na stojąco przy poręczy. Pozdrawiam


Możesz rysem ołówka ten patent przedstawić bo jakoś czami wyobraźni nie widzę tego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 19:00 #5 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji
chodziło mi o to , jak jak sie traktuje pacjenta w w krajach cywilizowanych , a jak w polsce...tu rehabilitacji właściwie nie ma , do mnie jeden w Konstancinie powiedział , że nie ma czego u mnie rehabilitować...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/20 17:01 #6 przez tomek72
tomek72 odpowiedział w temacie: Re: 11 lat po amputacji
Tak USA, wypadek w którym straciłem lewą nogę powyżej kolana wydarzył sie w stanach...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.177 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art