Poradniki do pobrania

Proteza Stopy

Więcej
2013/03/29 08:12 #1 przez wozny12
wozny12 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Dziękuje za odpowiedzi, po świętach jestem umówiony z lekarzem podobno zna dobrego protetyka.

Życzę wszystkim wesołych świąt, dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi wezmę wszystko pod uwagę!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/27 14:20 #2 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy

Witam, faktycznie w Twoim przypadku amputacja będzie najlepszym rozwiązaniem. Moja wyglądała podobnie, miałem wypadek motocyklowy w wyniku którego najbardziej ucierpiało podudzie. Ortopeda cudak który mnie prowadził najchętniej wypchnąłby mnie w podobnym stanie do Twojego do domu. Po odpowiednich konsultacjach i badaniach okazało się jednak, że nie ma szans na uratowanie nogi. Zaprotezowany jestem już 2,5roku i mogę powiedzieć, że życie wróciło w dużym stopniu do normy. Najważniejsze jest to, że nadal mogę śmigać motocyklem :-D
Co do oprotezowania za tę kwotę zapewne dobierzesz sobie coś dobrego, albo i dwie. Mogę Ci polecić firmę OrtoPartner z Gdańska miałbyś jednak 300km do nich. Osobiście poznałem Pawła z Gdańska, który również się u n ich zaopatruje i wiele innych osób z całej polski. Moim skromnym zdaniem są dobrzy w tym co robią.

szukal z trójmiasta ,to jak 300 km ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/27 14:13 #3 przez ania3111
ania3111 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Przy okazji tego tematu chciałabym nawiązać do planowania zabiegu amputacji kiedy to lekarz (czasem konsultując to protetykiem) ustala przebieg zabiegu i tzw. poziom amputacji. W przypadku kiedy amputowana ma zostać stopa, w sposób naturalny nasuwa się pomysł, aby "zostawić" jak najdłuższe podudzie, amputować jak najbliżej stawu skokowego. Z punktu widzenia protetyka takie długie kikuty podudzia są bardzo trudne do zaprotezowania, bo niewiele miejsca zostaje na stope protezową, elementy zamka, itp., a twardy, kościsty odcinek "końcowy" podudzia jest bolesny. Bardzo trudno wykonać w takim wypadku wygodny, funkcjonalny lej protezowy a co za tym idzie-protezę. Przyjmuje się, że "protetycznie dobry" kikut podudzia to ok. 1/3 jego długości. Jest też możliwość szeregu amputacji w obrębie stopy, wyłuszczenie w stawie skokowym- wszystkie mają swoje plusy i minusy, o których warto wiedzieć rozważając tak trudna decyzję.
Celem mojego postu nie było namawianie ani odwodzenie Cię od decyzji o amputacji. Chciałabym tylko zasugerować, żebyś skontaktował się również z protetykiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/27 13:09 #4 przez david748
david748 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Witam, faktycznie w Twoim przypadku amputacja będzie najlepszym rozwiązaniem. Moja wyglądała podobnie, miałem wypadek motocyklowy w wyniku którego najbardziej ucierpiało podudzie. Ortopeda cudak który mnie prowadził najchętniej wypchnąłby mnie w podobnym stanie do Twojego do domu. Po odpowiednich konsultacjach i badaniach okazało się jednak, że nie ma szans na uratowanie nogi. Zaprotezowany jestem już 2,5roku i mogę powiedzieć, że życie wróciło w dużym stopniu do normy. Najważniejsze jest to, że nadal mogę śmigać motocyklem :-D
Co do oprotezowania za tę kwotę zapewne dobierzesz sobie coś dobrego, albo i dwie. Mogę Ci polecić firmę OrtoPartner z Gdańska miałbyś jednak 300km do nich. Osobiście poznałem Pawła z Gdańska, który również się u n ich zaopatruje i wiele innych osób z całej polski. Moim skromnym zdaniem są dobrzy w tym co robią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/26 17:11 #5 przez piotr33
piotr33 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
w gdańsku chyba jakaś firma jest...ale pewny nie jestem , jak znajde to dam znac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/26 16:37 #6 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Ja bylem zdecydowany na amputację, po prostu już miałem dość mojej stopy i bólu, tym bardziej, że konsultowałem to z kilkoma lekarzami i wszyscy mówili, że to najlepsze rozwiązanie. Nie ma żadnych spraw papierkowych, musisz tylko iść do ortopedy żeby Ci wypisał skierowanie do szpitala ze wskazaniem do amputacji i ewentualnie w szpitalu czekasz na termin przyjęcia. Może ktoś z okolic Ci napisze gdzie jest dobry protetyk na Pomorzu bo ja nie mam pojęcia, jestem ze świętokrzyskiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.305 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art