Poradniki do pobrania

Proteza Stopy

Więcej
2013/03/26 15:53 #7 przez wozny12
wozny12 odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Dziękuje za odpowiedź lechucure , nie miałeś problemu aby amputować nogę jak to wygląda od strony papierkowej? Może zna ktoś jakiegoś dobrego protetyka w pomorskim, najlepiej trójmiasto i okolice!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/26 15:11 #8 przez lechucure
lechucure odpowiedział w temacie: Re: Proteza Stopy
Ja miałem podobną sytuacje. Spadłem z dachu z wysokości 12m, prawą stope miałem zdeformowaną, ale lekarze po zrośnięciu sie piszczeli stopę zostawili, chociaż nie miałem w niej czucia. Chodziłem przez 2 lata w ortezie ponieważ opadała mi stopa i wadziłem o ziemię. Buty musiałem mieć szerokie by zmieścić stopę. Co chwila robił mi sie stan zapalny i musiałem byc na antybiotykach. Po 2 latach zdecydowalem sie na amputację nogi na wysokości podudzia , samej stopy nie da się amputować bo nie zrobi się takiej protezy, trzeba wyżej. U mnie zostało około 20 cm od środka kolana. Po amputacji moje życie zmieniło się na lepsze, fakt, że jeszcze przez 2 lata miałem bóle fantomowe ale to nie było nic w porównaniu ze stanem wcześniejszym. Moim zdaniem powinieneś amputować nogę i skończą Ci się problemy. W miarę dobrą protezę podudzia zrobi sie już za 20 tys, za 50 bedzie już bardzo dobra, myślę że jeszcze powinno Ci trochę zostac. A teraz dobra rada. Przed amputacją udaj sie do protetyka skonsultowac z nim na jakiej wysokości u Ciebie najlepiej amputować nogę. Ja przed amputacją nie wiedziałem i teraz mógłbym mieć kikuta troszkę dłuższego. Powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/26 14:43 #9 przez wozny12
wozny12 stworzył temat: Proteza Stopy
Witam, mam bardzo ważne dla mnie pytanie odnośnie 3 lata temu miałem wypadek motocyklem z wynikiem czego doznałem zmiażdżenia podudzia i stopy, złamania piszczeli w trzech miejscach oraz strzałki bardzo duże ubytki tkannek miękkich, pęknięcie kości piętowej oraz częściowe jej usunięcie, w tym roku dopiero zrosła mi się kość piszczelowa lecz moja stopa wogóle nie nadaje się do użytku mam końskie ustawienie oraz o 5 cm krótszą nogę, brak największego palca i bardzo dużą tzw. przeczulicę. Nie mam możliwości żadnych ruchów.
Aktualnie poruszam się w tzw ortezie lekarz dzisiaj powiedział mi że raczej już tak mi zostanie do końca życia, szukałem różnych butów ortopedycznych i placówek które mogły by mi wszczepić jakiś implant aby moja stopa chociażby miała jakieś ruchy. Nic straciłem już mnóstwo pieniędzy na różne ortezy buty itd. Gdy zapytałem dzisiaj lekarza czy amputacja stopy była by dobrym pomysłem, odpowiedział że na pewno będe miał większe możliwości I pytanie dla wielu z was wyda się to bardzo dziwne ale na prawdę nie widzę innej możliwości czy amputacja stopy da mi większą sprawność ruchową? Czy jest to dobre rozwiązanie? I czy do 50 tyś kupie proteze stopy która da mi jakąkolwiek aktywność bez bólu i chodzenia bez tych przeklętych kul? Mam 17 lat i od 3 lat poruszam się o kluch mam tego dosyć chciałbym chociażby móc przejść kilkanaście metrów bez kul i bólu jaki sprawia mi ta stopa i wkońcu zacząć normalnie żyć. Wracając do wypadku to przez ponad rok moja noga była ratowana w kilku szpitalach, byla opcja amputacji jednak była by ona aż do kolana, teraz kiedy mam 100 % zrostu kości piszczelowej i strzałkowej to była by to tylko stopa. Czy mógłby mi ktoś z was poradzić? Bardzo bym się cieszył z odpowiedzi osób które użytkują protezy stopy. Z góry dziękuje!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.147 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art