Poradniki do pobrania

pomocy

Więcej
2015/06/14 11:35 #7 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
Bardzo dziękuję, za cenne informacje dla mnie. Czy w takich protezach za 2000 zł, tych na początek jest zgionane kolano? Co by Pan powiedział o takiej protezie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/14 09:02 #8 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

to co pani pisze jest bardzo ciekawe że amputacja była w środę a protetyk będzie w poniedziałek a to dlatego ze nawet kikut dobrze się nie zagoi a już będzie protetyk dobierał elementy do protez ? , miarę na protezę można dopiero wziąć jak kikut jest zagojony i nie wcześniej oczywiście konsultować się można ale nic po zatym dopiero jak będą szwy wyciągnięte i kikut się zagoi to można wsiąść miarę na protezę chyba ze protetyk da wam gwarancie ze jak kikut schudnie do dwóch miesięcy wykona nowy lej nie odpłatnie i tylko po takim warunkiem może coś zacząć robić ,gojenie się kikuta jest różne może to być miesiąc albo dłużej i w tym czasie należy hartować kikut ćwiczyć , bandażować na stronie amputowani jest poradnik są dwa ale najlepszy jest ten pierwszy z panią na przodzie są tam pokazane zdjęcia jak bandażować kikut i jakie ćwiczenia robić nie robić
Jeżeli chodzi o koszt wykonania protezy to ja się mogę odnieś do mojego zakładu podstawowa wersja protezy C.012 - 2000.zł i takie protezy wykonuje moim pacjentom na początek

Pozdrawiam

Piotr
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/13 18:07 #9 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
Bardzo dziękuję Panu, za wypowiedź. W Poniedziałek ma być u ojca protetyk i mają dobierać protezę, oczywiście tymczasową. Na co mamy zwrócić uwagę [przy wyborze? Ojciec nie jest osobą bardzo aktywną. Bardzo dużo jeździ samochodem. Prowadzi firmę budowlaną, Jest dekarzem, ale nie koniecznie musi skakać po dachach. Mniej więcej jakie sa ceny protezy tymczasowej? Już wiemy, że CPR nie ma funduszy, i nam nie pomoże.NFZ daje grosze, a oni sami nie mają pieniędzy by wiele dokładać :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/13 05:22 #10 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: pomocy
witam

jestem protetykiem i powiem ci tylko tyle że najpierw trzeba zacząć od protezy tymczasowej oczywiście inne firmy powiedzą wam że dobrze robić protezę ostateczna ja jestem ze starej szkoły i zawsze informuje pacjentów o wykonaniu protezy tymczasowej koszt wykonania protezy każdy zakład ma inne ceny wiec czasem warto po pytać tak naprawdę w szpitalach nie informują pacjentów o tym że trzeba kikut formować bandażować bandażem elastycznym oczywiście przy amputacji udowej często trzeba ten bandaż poprawić bo zjeżdża z kikuta tez są specjalne pończochy uciskowe ale są drogie najtańszy jest bandaż elastyczny przynajmniej 2 lub 3 sztuki , protezę najlepiej wykonać zaraz jak się kikut wygojony i nie czekać długo bo od siedzenia na krześle wózku robią się przykurcze co czasem ciężko jest z rehabilitacją takiego kikuta i utrudnia chodzenie czasem pacnięci myślą ze jak wykonają protezę drogą to sama będzie chodziła a tak naprawdę im lepszy staw kolanowy tym proteza cięższa ,a z reguły pacnięci mówią żeby proteza była jak najlżejsza proteza tymczasowa uda wazy w granicy 2,2 do 3,2 kg stała jest cieszą , twój tata będzie się uczy chodzić jak dziecko więc mercedes mu nie będzie potrzebny a wręcz przeciwnie może utrudniać protezy robi się do aktywności pacnięta , oczywiście jak wykonacie protezę tymczasową i np. pacjentowi nie będzie się podobała to możecie na drugi dzień iść do lekarza i poprosić o wypisanie wniosku na protezę stałą oczywiście jak się zgodzi i możecie robić inną protezę ale to nie ma sensu bo i tak za około 6 miesięcy będziecie musieli robić lej protezowy a na jednym się nie skończy a NFZ płaci tylko za jeden do protezy

Pozdrawiam

Piotr
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/12 19:45 #11 przez malenstwowp
malenstwowp odpowiedział w temacie: pomocy
przepraszam, że się tak dopytam. jak wam się udało zebrać na protezę? To sa straszne koszty, nie wiem czy w ogóle będzie nas wszystkich stac na nią :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/06/12 18:57 #12 przez franek
franek odpowiedział w temacie: pomocy
Ja też się załamałem, nie chciałem z nikim rozmawiać ,ale jak stanąłem pierwszy raz na protezie POWIEDZIAŁEM ROMAN WRACASZ DO ŻYCIA i tak jest do tej pory 3 lata.Tak jak kolega pisał tylko czas i pomału rozmawiać że to nie koniec świata,i trzeba dbać o drugą nogę.Dbam i jest dobrze dużo chodzę jeżdżę na rowerze.Pozdrawiam a i jeżdżę samochodem a myślałem że już koniec.
The following user(s) said Thank You: malenstwowp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.521 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art