Poradniki do pobrania

zapytanie

Więcej
2010/03/26 06:24 #13 przez ektona375
ektona375 odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
A co do turnusów rehabilitacyjnych czy zwrotów kosztów za wszelkie łamanie barier - ja informację i pomoc otrzymałam w PCPR.

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna... powiedz, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/26 06:20 #14 przez ektona375
ektona375 odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Hartowanie kikuta to bardzo niesympatyczna sprawa... Ciężko więc przekonać do "tortur". Na podstawie własnych 'przejść' mogę podpowiedzieć, że warto mimo oporów "truć" amputanta.
Dobrze jest zaczynać od najdelikatniejszych sposobów tj. przez 'przyjemny' dotyk. Na początku zwykłe głaskanie: samemu i osoby bliskiej. Potem masaż na oliwce: również od delikatnego do coraz mocniejszego, energiczniejszego. Nikt nie mówił, że nie będzie bolało... Warto też robić kikutowi kąpiele. Polecam kąpiel wirówkową z dodatkiem solanki w tradycyjnej Frani. Świetny sposób na pobudzenie krążenia i gojenie ran. Dobry jest również prysznic na przemian z b. ciepła i zimną wodą, jak wspomniał kolega powyżej. Dopiero wtedy proponuję stosować mocniejszych sposobów. :-)
Wszystko na początku jest bolesne, nawet delikatny dotyk, ale od czegoś trzeba zacząć. Utrudnieniem w hartowaniu są zdecydowanie fantomy. Nie wiem jak z nimi u Twojego taty ale dobrze żeby mimo wszystko nie zraził się i z zaciśniętymi zębami doprowadził kikut do odpowiedniej formy, również poprzez ćwiczenia.
Wytrwałości życzę. :-)
Pozdrawiam ciepło!

Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna... powiedz, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/25 20:20 #15 przez przecinek
przecinek odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Sprawdź sobie stronę far.org.pl/

Jest tam dużo informacji na temat turnusów. Skontaktuj się za pomocą tej strony z administratorami. Myślę, że coś podpowiedzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/23 12:39 #16 przez inga
inga odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Czy ktoś się orientuje z czytelników forum czy istnieją: wczasy , turnusy rehabilitacyjne dla osób ,które nie są jeszcze zaprotezowane czyli poruszają sie na wózku ( jesli tak to jakie dokumenty i gdzie należy skaładać) Dziękuję wszystkim za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/23 12:36 #17 przez inga
inga odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Witaj Przecinku .Dziekuję bardzo za radę, zaraz podpowiem rodzicom o takiej możliwości do tej pory uważaliśmy ,że jeżeli sam delikatny dotyk sprawia już ból to nie pomyślelismy nawet o mocniejszych doznaniach.Pozdrawim słonecznie Inga.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/03/21 09:04 #18 przez przecinek
przecinek odpowiedział w temacie: Re: zapytanie
Czy próbowaliście mocniejszych bodźców? Np hartowanie kikuta szorstkim ręcznikiem?

Często przy nadwrażliwości delikatny dotyk jest bardzo nieprzyjemny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.387 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art