Poradniki do pobrania

Problem z chodzeniem na protezie

Więcej
2016/01/13 21:01 #1 przez cycuss
cycuss odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
witam

nie znam twojej mamy ale to co piszesz najlepiej skonsultować z zakładem co robił protezę , może być błędnie dobrany staw kolanowy do potrzeb twojej mamy nie wiem czy to jest pierwsza proteza czy kolejna i jaki typ stawu kolanowy zastosowali za dużo nie wiadomych można tez spróbować konsultacji w konkurencyjnym zakładzie co ma do powiedzenia na temat wykonanej protezy co do ośrodka rehabilitacyjnego to kiedyś był dobre Repty na śląsku ale po zmianach wszędzie jest tak samo to zależy od osób które będą rehabilitowały i od osoby która chce się uczyć chodzenia co czasem nie jest łatwe

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Tomek74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/01/13 15:11 #2 przez Tomek74
Tomek74 odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
Witam

Nie wiem, czy dobry dział, ale.....
Moja mama jest po amputacji kończyny dolnej powyżej kolana. Przeszła , istne piekło ' ponieważ kikut nie chciał się goić i dopiero po 3-ech zabiegach wszystko powoli się wygoiło. Poszukuję obecnie ośrodka rehabilitacyjnego najlepiej w województwie świętokrzyskim, ew. mazowieckim lub łódzkim.. Chodzi o to który moglibyście polecić. Jeżeli znacie inne dobre ośrodki w Polsce to też bardzo proszę o namiary....
Mama ma już protezę, ale się załamuje, że sama nie da rady się nauczyć na niej chodzić. Największym problemem jest " łamanie się kolana" podczas próby chodzenia. Nie wiem czy to jest wina protezy czy stawu kolanowego..?
Bardzo proszę o pomoc, sami sobie nie poradzimy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/04/08 10:45 #3 przez xxkarolinaxx
xxkarolinaxx odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
Bardzo dziękujemy wszystkim za odpowiedzi :) Bardzo nam pomogły, także teraz przy odebraniu leja silikonowego będziemy ustawiać protezę i napiszemy co z tego wyszło :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/04/04 15:11 #4 przez nowy221
nowy221 odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
Staw kolanowy to jest zupełnie odrębna sprawa.
Jeżeli proteza jest dobrze ustawiona i lej zrobiony idealnie z idealnie kątowo wlaminowanym adapterem to nawet na 3r15 pacjent jest w stanie się poruszać bez dyskomfortu który stanowi uczucie upadku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/04/01 22:17 #5 przez Comatusapiens
Comatusapiens odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
Osobiście serdecznie polecam wypróbowanie kolana Total Knee 2000 (lub 2100).

Ze względu na pracę dużo chodzę po ciasnych przestrzeniach i często muszę nagle zatrzymywać się w miejscu... Kiedyś korzystałem z kolana 3R60, jakoś dawałem radę sprostać obowiązkom. Tym nie mniej dopiero na TK 2000, pierwszy raz od amputacji poczułem się na prawdę sprawnie, zaś na TK2100 jestem w razie potrzeby swobodnie przejść w bieg nawet na zwykłej stopie! Jeśli chodzi o długość rekreacyjnego chodzenia jedynym ograniczeniem jest dla mnie czas który mogę przeznaczyć tym nie mniej przejście 8 km w czasie 2 godzin nie jest najmniejszym problemem :)

Względem trudności w chodzeniu trzy możliwości są do rozpatrzenia: 1) Jeszcze trochę za mała siła mięśni i potrzeba dalszej rehabilitacji, 2) Niedopasowanie powierzchni leja do kształtu ciała oraz 3) wspomniana przez użytkownika nowy221 kalibracja ustawienia leja względem komponentów.

Moim zdaniem warto powyższe kwestie przedyskutować ze swoim protetykiem. Przyczyna numer 1 sama ulegnie poprawie w miarę chodzenia. Przyczyny 2 i 3 wymagają wprowadzenia mniejszych lub większych korekt.

Pozdrawiam Serdecznie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/04/01 09:00 #6 przez nowy221
nowy221 odpowiedział w temacie: Problem z chodzeniem na protezie
Myślę, że proteza może być nieosiowo ustawiona lub co najbardziej prawdopodobne adaptor leja został wlaminowany pod złym kontem i z tego powodu proteza zawija do środka i z tad robi się niestabilność i łamania....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Not Allowed: to create new topic.
  • Not Allowed: to reply.
  • Not Allowed: to add attachements.
  • Not Allowed: to edit your message.
Czas generowania strony: 0.269 s.

Co nowego na stronie?

Ortocentrum

Wszystkie wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu terminu.

ul. Hubala Dobrzańskiego 155

05-082 Babice Nowe

tel. +48 22 637 86 11

e-mail: info@ortocentrum.com.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2015 Amputowani.pl. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art